• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ | کد خبر : 8411
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
   دلایل عمده خودکشی در ایران
  دیبا: مدیرکل مشاوره و مددکاری اجتماعی ناجا با تشریح چرایی افزایش خودکشی که وابسته به وضعیت نابسامان اقتصادی و افزایش طلاق و مشکلات اجتماعی است درخواست کرد جامعه علمی با همکاری ناجا به سمتی پیش بروند تا حتی فکر خودکشی در جامعه ایرانی کاهش یابد.

   دلایل عمده خودکشی در ایران از نگاه ناجا

  به گزارش دیبا خبر، سرهنگ علیرضا حمیدی‌فر در دومین همایش ملی پیشگیری از خودکشی با اشاره به اینکه در جامعه امروزی با توجه به محرک‌های مخرب اجتماعی باید با آموزش افراد به انسان‌های حرفه‌ای تبدیل شوند تا بتوانند در مقابل چالش‌های زندگی از خود مراقبت کنند، اظهار داشت: امروزه ما با انبوهی از رخدادها و خبرها در شبکه‌های مجازی مواجهیم که مشکلات عدیده‌ای را به خصوص در حوزه افزایش خودکشی ایجاد می‌کند.

  وی ادامه داد: خودکشی دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد از جمله می‌توان به مشکلات معیشتی، گرسنگی، فقر، اختلافات زناشویی، طلاق، شبکه‌های مجازی و حتی افزایش گرما اشاره کرد.

  مدیرکل مشاوره و مددکاری اجتماعی ناجا تصریح کرد: بنابراین اگر افراد در مواجهه با چنین رخدادها و اتفاقاتی آگاهی لازم را نداشته باشند به خود و افراد دیگر آسیب می‌زنند و به طوری که پلیس نیز باید برای مقابله با چنین چالش‌هایی درگیر شود.

  سرهنگ حمیدی‌فر با مخاطب قرار دادن حضار شرکت کننده در دومین همایش ملی پیشگیری از خودکشی عنوان کرد: شما که در این کنفرانس حضور یافتید بهترین همکاران پلیس هستید تا بتوانیم با استفاده از آموزشهای علمی برای کاهش و پیشگیری خودکشی، قتل و مشکلات اجتماعی دیگر در این حوزه اقدام کنیم.

  وی با تأکید بر اهمیت حوزه نظم اجتماعی که برای یک زندگی خوب و مناسب بسیار اهمیت دارد افزود: متأسفانه هر سال که جلو می‌رویم آمار خودکشی نیز افزایش می‌یابد و این در حالی است که وقتی به آمارها در حوزه‌ها نیز نگاه می‌کنیم می‌بینیم که وضع اقتصادی هر روز بدتر شده است طلاق‌ها افزایش یافته است. درگیری‌ها و نزاع‌ها بیشتر شده است و همه موارد در افزایش خودکشی تأثیر به سزایی دارد.

  مدیرکل مشاوره و مددکاری اجتماعی ناجا تصریح کرد: بنابراین جامعه علمی و دانشگاهی با همکاری ناجا باید به سمتی پیش برویم که حتی افراد فکر خودکشی نیز در ذهن خود تداعی نکنند و این کار می‌طلب از دبستان، دبیرستان و دانشگاه‌ها شروع شود.

  به گزارش تسنیم، دومین همایش ملی پیشگیری از خودکشی با شعار “خودکشی قابل پیشگیری است، به یکدیگر کمک کنیم” در سالن همایش‌های راضی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شده است.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز