• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ | کد خبر : 8352
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  سلامت دهان و دندان دانش آموزان در سراسر کشور شناسنامه‌دار می‌شود
  دیبا: رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت گفت: شناسنامه دار شدن سلامت دهان و دندان دانش آموزان با هدف تعیین وضعیت سلامتی دندان دانش آموزان انجام می‌شود.

  سلامت دهان و دندان دانش آموزان در سراسر کشور شناسنامه‌دار می‌شود

  به گزارش دیبا خبر، رضا صادقی رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت در گفت‌وگویی در خصوص شناسنامه‌دار شدن سلامت دندان دانش‌آموزان اظهار کرد: شناسنامه سلامت دانش‌آموزان از سالیان گذشته با هدف ارتقای سطح بهداشت درمان‌ آنها در سراسر کشور اجرا می‌شود و کل دانش‌آموزان کشورمان دارای یک شناسنامه سلامت هستند.

  وی ادامه داد: قسمتی از شناسنامه سلامت دانش‌آموزان مربوط به دهان و دندان و سلامت آن است که طی آن مربیان بهداشت در مدارس با معاینه دندان دانش‌آموزان در صورت نیاز به مراکز ذیربط و از قبل تعیین شده ارجاع داده می‌شوند.

  صادقی اظهار کرد: شناسنامه‌دار شدن دهان و دندان دانش‌آموزان در سراسر کشور به طور همزمان انجام می‌شود و اطلاعات مورد نیاز در زمینه وضعیت دندان دانش‌آموزان در شناسنامه سلامت به ثبت می‌رسد.

  چه مواردی در شناسنامه سلامت دانش آموزان ثبت می‌شود

  رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت اضافه کرد: در شناسنامه سلامت دانش‌آموزان نوع خدمات بهداشتی درمانی اقدامات لازم و هزینه‌های اجرایی این طرح تعیین می‌شود و این شناسنامه این امکان را به وزارت بهداشت می‌دهد تا برنامه‌ریزی دقیق‌تری در زمینه ارتقای سطح سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان داشته باشد.

  صادقی اظهار کرد: در شناسنامه سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان میزان منابع مالی مورد نیاز، تعداد مراکز درمانی و نیروی انسانی این طرح در زمینه پیشگیری و درمان دندان دانش‌آموزان مشخص می‌شود.

  وی گفت: شناسنامه‌دار شدن سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان یک طرح کشوری است و همه دانش‌آموزان تحت پوشش آن قرار دارند و این کار برای ارائه بهتر خدمات بهداشتی درمانی به دانش‌آموزان انجام می‌شود.

  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز