• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ | کد خبر : 824
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بهداد خبر داد:
  کشف ، ضبط و معدوم سازی ۵ تن مواد خام دامی در آذربایجان شرقی
  دیبا: مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی از کشف ، ضبط و معدوم سازی بیش از ۳۳۵ تن مواد خام دامی غیربهداشتی طی ۹ ماهه سالجاری خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر،امیر حسین بهداد گفت: در طول هفته اخیر فقط از سطح شهرستان تبریز حدود ۵ تن فرآورده های خام آلوده غیربهداشتی شامل؛ مرغ- گوشت قرمز- ماهی و جگر و آلایش دامی کشف و ضبط و پس از طی مراحل قضائی معدوم سازی شد.

  بهداد افزود: بیش از ۳۰۰ هزار نوبت بازدید در ۹ ماهه اول سال جاری از مراکز عرضه، مرغ فروشی ها، قصابی ها، ماهی فروشی ها، کبابی ها، رستوران ها و سایر مراکز عرضه صورت گرفته که موفق به کشف و ضبط بیش از ۳۳۵ تن مواد و فرآورده های خام دامی آلوده غیربهداشتی و غیرقابل مصرف انسانی شدیم که پس از طی مراحل قانونی از چرخه مصرف انسانی خارج و معدوم سازی شد.

  دکتر بهداد، در پایان از مردم خواست از خرید گوشت چرخ کرده فله ای، پای مرغ فله ای و همچنین زینگ و کله پاچه گوسفندی از دستفروشان جدا خودداری کرده و هنگام تهیه مواد پروتئینی به تاریخ درج شده بر روی بسته بندی ها دقت نمایند.

  وی همچنین خواست تا درصورت هرگونه تخلف بهداشتی، مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۵۱۲ به کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان اطلاع دهند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز