• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۳ | کد خبر : 53139
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مطالبه‌ بخش خصوصی از دولت پزشکیان؛ اصلاح سیاست‌های اقتصاد گردشگری
  دیبا: رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران گفت: با نگاهی به اقتصاد گردشگری کشور‌های همسایه متوجه عمق کاستی در حوزه اقتصاد صنعت گردشگری کشورمان خواهیم شد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری آنا، احد عظیم‌زاده به انتظارات فعالان بخش خصوصی در حوزه توسعه اقتصاد گردشگری از دولت چهاردهم پرداخت و در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری علم و فناوری آنا گفت: با نگاهی به اقتصاد گردشگری کشور‌های همسایه متوجه عمق کاستی در حوزه صنعت گردشگری ایران خواهیم شد. به عنوان مثال ترکیه در سال گذشته میلادی ۵۴ میلیارد دلار درآمد و امارات متحده عربی بیش از ۵۲ میلیارد دلار از این حوزه کسب درآمد کرده اند.

   

  رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: کشور ما به دلیل ضعف در زیرساخت با وجود پیشینه تاریخی قوی و همچنین تنوع فرهنگی و اقلیمی نتوانسته است در این بخش حضور موفقی داشته باشد. شایان ذکر است که این چنین جاذبه طبیعی و صنایع دستی و سوغاتی منحصر به فردی در هیچ کدام از دو کشور ذکر شده مشابهی ندارد.

  عظیم زاده اظهار کرد: دولت آینده باید با کار اجرایی دقیق وارد این میدان شود و بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری را به توانمندی خود معتقد کند. در همین راستا به عنوان رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران و رئیس کمیسیون فرش و صنایع دستی تبریز از رئیس جمهور آینده تقاضا دارم که برای توسعه صنعت توریسم و بهبود اقتصادی آن برنامه ریزی کرده و بر تقویت آن اهتمام داشته باشد.

   

  رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران گفت: ترکیه هیچ مزیت خاصی نسبت به کشور ما ندارد و با وجود امتیازات اساسی که در جذب گردشگر داریم با تهیه زیر ساخت‌های متناسب از جمله اتوبوس و سرویس‌های حمل ونقل عمومی پیشرفته و هتل‌های مناسب و همچنین ایرلاین و سرویس‌های بین راهی به روز به راحتی می‌توان در این زمینه کسب درآمد ارزی کنیم.

  وی ادامه داد: رئیس جمهور جدید باید در نظر داشته باشد که به جهت جبران ایثار مردم با حضور در پای صندوق‌های رأی باید این امکانات را برای بهبود معیشت آنان فراهم کند. لازم به ذکر است که دولت جدید باید برخی سیاست های اجرایی در حوزه ورود گردشگران خارجی به کشور را کاهش دهد؛ چراکه اگر بتوانیم اقتصاد صنعت توریسم را در ایران توسعه دهیم، حتی دیگر برای اداره کشور نیازی به فروش نفت هم نداریم.

   

  تبعات سخت گیری‌های مالیاتی در اقتصاد صنعت گردشگری

   

  عظیم زاده گفت: بخشی از مالیات ستانی از بخش خصوصی زورگویی است و مالیات بر خلاف قانون از درآمد افراد مالیات کسب نمی‌کند؛ بلکه رقمی بی ربط به درآمد افراد در نظر گرفته می‌شود، اما تاکید می‌گردد که درآمد‌های اقتصاد صنعت گردشگری در ایران آن چنان چشمگیر خواهد بود که دولت می‌تواند با تکیه بر آن سخت گیری‌های مالیاتی را کاهش داده و به رونق کسب عمومی کمک کند.

  وی تصریح کرد: اکنون روزانه بیش از ۲۰۰ پرواز به مقصد دبی از جهان انجام می‌شود و هر هواپیما حامل بیش از ۲۰۰ نفر گردشگر است که اگر هر فرد فقط ۲ هزار دلار در این سفر خرج کند چه رقم هنگفت حاصل می‌شود. چرا ما نباید با توجه به ظرفیت هایی به مراتب بیشتر از کشورهای همسایه، از این درآمدزایی‌ها استفاده کنیم؟!

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز