• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۳ | کد خبر : 53072
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ورود ترامواهای چرخ لاستیکی به کشور تا ۲ ماه آینده/ ظرفیت مترو پایتخت ۲برابر می‌شود
  دیبا: شهردار تهران با بیان اینکه رساندن خدمت به دست مردم را دنبال کردیم و عناصری هستند که اجازه نمی‌دادند این خدمت به دست مردم برسد، گفت: در کارگروهی تصویب شد که شهرداری با پشتیبانی دولت تامین کالاهای اساسی تهران را انجام دهد. ماه‌ها تلاش شد تا زیرساخت‌های آن در تهران هوشمند مورد پیگیری قرار گرفت و امروز به ثمر رسیده است.

  به گزارش دیباخبر به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی در آیین آغاز فروش غیرحضوری گوشت و کالاهای اساسی در بستر سامانه شهرزاد که امروز- پنج‌شنبه ۱۴ تیرماه ۱۴۰۳- همزمان با یکصد و سی و یکمین پویش امید و افتخار برگزار شد، با بیان اینکه امروز روز بسیار خوبی است چراکه این برنامه جزء برنامه‌های بسیار بزرگ مدیریت شهری برای ارائه خدمت است، اظهار کرد: امروز برای بنده که توفیق افتتاح خدمات مختلف را دارم، کارکرد بالاتری دارد که بخشی از آن به همکاری دولت و شهرداری، بخشی دیگر توجه به تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و بخش سوم به دقت در ایجاد عدالت و توسعه کرامت انسانی برمی‌گردد.

   

  وی افزود: در بخش اول و همکاری دولت و شهرداری، در ۳۳ ماه دولت شهید رئیسی همکاری‌های جدی را با هم شروع کردیم که اولین قدم در حوزه ساماندهی آسیب‌های اجتماعی و جمع‌آوری کلونی‌های هزار نفری بود و امروز تقریبا هیچ کلونی در پایتخت وجود ندارد. در ابتدا هشت هزار و ۵۰۰ نفر و امروز ۲۰ هزار نفر در مراکز یاورشهر خدمات دریافت می‌کنند؛ در حالیکه در گذشته یک نفر هم خدمات نمی‌گرفت.

   

  زاکانی ادامه داد: هفت هزار و ۲۰۰ کودک کار در مراکز پویاشهر خدمت دریافت می‌کنند. همچنان ۷۰۰ مدرسه خدمت می‌گیرند که امسال به هزار و ۸۰۰ مدرسه افزایش می‌یابد و در هیچ یک از این موارد نگفتیم وظیفه ما نیست.

   

  وی با بیان اینکه در حوزه مسکن نیز ۲۰۳ هزار واحد مسکن را کلنگ‌زنی کردیم که به ۲۲۸ هزار واحد خواهد رسید، گفت: هر متر خانه میانگین ۸۰ میلیون تومان است و این ظلم به مردم است.

   

  شهردار تهران با اعلام اینکه در گام بعدی رساندن خدمت به دست مردم را دنبال کردیم و عناصری هستند که اجازه نمی‌دادند این خدمت به دست مردم برسد، یادآور شد: در کارگروهی تصویب شد که شهرداری با پشتیبانی دولت تامین کالاهای اساسی تهران را انجام دهد. ماه‌ها تلاش شد و زیرساخت‌های آن در تهران هوشمند مورد پیگیری قرار گرفت و تفاهم‌نامه‌ای بین شهرداری تهران و وزارت جهاد کشاورزی دنبال شد. این برای اولین بار اتفاق افتاد و امروز شروع گام چهارم ما در همکاری‌هاست.

   

  به گزارش سایت شهر، وی ادامه داد: سلامت و بهداشت مردم گام بعدی همکاری‌ها و گام ششم ورزش و تندرستی است تا با ظرفیت‌های موجود مسیر را هموار کنیم. گام هفتم نیز کارآفرینی است و می‌خواهیم افراد در خانه کار کنند و ما پشتیبانی کنیم. ما این هفت گام را بین دولت و شهرداری تعریف کردیم.

   

  وی با بیان اینکه علاوه بر همکاری در رفع تنش آبی در تهران در بخشی دیگر برای تامین هزار و ۱۸۴ واگن هماهنگی بین شهرداری و دولت به عمل آمد، گفت: ظرفیت مترو پایتخت دو برابر می‌شود و اولین قطارهایی که نمونه اولیه آن ساخته شده از بهمن ماه وارد خطوط می‌شود.

   

  شهردار تهران با بیان اینکه فروشگاه شهروند ظرفیت فوق‌العاده‌ای در سطح شهر ایجاد کرده است، تاکید کرد: در کنار آن میادین میوه و تره‌بار در حال فعالیت هستند. در این ۳۳ ماه ۶۰ بازار و میدان گسترش یافت و خدمات آن گسترده شد که این دو ظرفیت نظیری ندارند. در کنار این سامانه شهرزاد در مرکز تهران هوشمند خدمت ارائه می‌کند که علاوه بر این سامانه شهریار نیز امسال به بهره‌برداری می‌رسد و در آن شهروندان دیگر به شهرداری مراجعه نخواهند کرد و برای مثال می‌توانند خدمات حوزه شهرسازی را دریافت کنند.

   

  زاکانی با بیان اینکه در حوزه شهرزاد به دنبال این هستیم که ۹.۵ میلیون جمعیت را در قالب ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار شناسایی کنیم، گفت: خدمات خاص به اقشار مختلف از جمله معلولان، دانشجویان، دانش‌آموزان و بازنشستگان و دیگر اقشار پیش‌بینی شده است. مدیریت شهری خادم مردم است و بارها اعلام کردیم که همه چیز آماده شده تا چهره شهر را عوض کنیم.

   

  وی ادامه داد: هزار و ۸۶۰ دستگاه اتوبوسی که دریافت کردیم تا بهمن‌ماه به ۷ هزار دستگاه اتوبوس خواهد رسید و این یک تحول بزرگ است.‌

  شهردار تهران با بیان اینکه در گذشته خدمات در قالب کارت منزلت ارائه می‌شد که در قالب هوشمند ارائه خواهد شد، گفت: بیشترین اماکن ورزشی، سینماها و مراکز فرهنگی در اختیار شهرداری است و به دنبال ارائه خدمات هوشمند در این بخش‌ها هستند.

   

  وی با بیان اینکه گوشت گوسفند هر کیلو ۳۱۹ هزار تومان است، تصریح کرد: گوشت موجود در بازار بیش از دو برابر این قیمت عرضه می‌شود. روزانه ۱۲۰ تن گوشت در میادین و فروشگاه‌های ما توزیع می‌شود و شهروندان در صف می‌ایستند تا گوشت تهیه کنند اما برخی می‌گویند کرامت انسانی آنها آسیب می‌بینند گوشت ۷۰۰ هزار تومانی می‌خرند. تلاش ما این است که سه میلیون و ۳۰۰ هزار خانوار گوشت را در قالب سامانه شهرزاد با پیک برقی که پیش‌بینی شده، درب منزل دریافت کنند.

   

  شهردار تهران با تاکید بر اینکه یکی از اقتصاددانان گفته بود که این اقدام توهین به مردم است اما اینگونه نیست و یکی از ابرپروژه‌های ما به شمار می‌رود، یادآور شد: هفته قبل پروژه ۸۰۰ میلیاردی افتتاح شد اما پروژه امروز بسیار فراتر از آن است.حذف دلال‌ها در این مسیر بسیار اهمیت دارد. سال قبل هر کیلوگرم لیمو ۶۵ هزار تومان عرضه می‌شد اما از کشاورز چهار هزار تومان خریده می‌شد اما ما با رضایت کشاورز هر کیلو لیمو را ۱۰ هزار تومان خریدیم و با احتساب هزینه ۱۷ هزار تومان عرضه کردیم.

   

  وی ادامه داد: مرغ را از تولیدکنندگان ۶۲ هزار تومان خریدیم و به قیمت ۶۷ هزار تومان عرضه شد.

   

  زاکانی اضافه کرد: کار دوم ما این است که با همکاری کشاورزان، دامداران و مردم، شهر را ارزان کنیم. این کار در تهران می‌تواند به سرعت در کشور دنبال شود.

   

  وی با بیان اینکه با استاندار تبریز و شهردار اصفهان صحبت کردیم که این سامانه رایگان به آنها ارائه شود، گفت: امروز منبع دست ماست و می‌گوییم سامانه را به هزار و ۴۰۰ شهر ارائه خواهیم داد. ما در تهران به کل کشور خدمت می کنیم.

   

  شهردار تهران با تاکید بر اینکه اگر دولت نخواهد ما نمی توانیم کاری کنیم، گفت: اگر دولت نخواهد تنها می‌توانیم خرید قراردادی از کشاورز و دامدار را انجام دهیم. باید از رئیس‌جمهور شهید، معاون اول رئیس جمهور، وزیر صمت، وزیر اقتصاد و وزیر جهاد تقدیر کرد.

   

  وی افزود: افراد بی سواد می‌توانند ثبت کالاهای خود را در فروشگاه‌ها و میادین ما توسط نیروهای ما انجام دهند و هیچکسی از آن بی‌بهره نخواهد بود. امیدواریم این فرهنگ را به سرعت در سطح کشور توسعه دهیم که مقدمات آن را دو ماه پیش در نشست شهرداران کل کشور مطرح کردیم.

   

  زاکانی تاکید کرد: امید می‌رود پس از انتخابات بتوانیم تداوم ارائه این خدمات را دنبال کنیم.

   

  زاکانی همچنین در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ما دنبال این هستیم تهران را ارزان کنیم و ارزانی را به کل کشور سرایت دهیم، گفت: مسکن، معیشت و خدمات را در این راستا هدف‌گذاری کردیم و با پشتیبانی دولت و شخص شهید رئیسی این مهم رقم خورد و در تفاهم‌نامه با وزیر جهاد کشاورزی، پشتیبانی از سوی دولت را دنبال کردیم و شهرداری تامین و توزیع را انجام خواهد داد.

   

  وی ادامه داد: زیرساخت‌ها از مهرماه سال قبل فراهم شد و خدمات مختلفی در شهرزاد ارائه شد اما از امروز با توجه به بعد خانوار در قالب سه میلیون و ۳۰۰ هزار خانوار، خدمات یارانه‌ای دولت در فروشگاه‌های شهروند، میادین میوه و تره بار و درب منزل دریافت خواهند کرد.

  وی افزود: کاهش ترافیک و آلودگی هوا و توزیع عادلانه اقلام بین کل اقشار از اثرات این طرح است و کرامت انسانی آنها حفظ خواهد شد. در کنار آن دیگر اقلامی که یارانه دولتی نمی‌گیرند و قیمت آن برای مصرف کننده چند برابر است خرید قراردادی می‌کنیم و دست دلالان در این راستا کوتاه خواهد شد و این مسیر در سامانه شهرزاد دنبال می‌شود و با این نگاه تهران سطح اساسی در افزایش خدمات‌رسانی به شهروندان را دنبال خواهد کرد.

   

  وی افزود: در تهران وقتی این کار انجام شود در سایر شهرها نیز انجام خواهد شد چراکه تهران سخت‌ترین و پیچیده‌ترین شرایط را دارد. ما این سامانه را رایگان در اختیار آنها قرار خواهیم داد.

   

  زاکانی با بیان اینکه تمامی خدماتی که ارائه می‌دهیم در قالب این سامانه ارائه خواهد شد، خاطرنشان کرد: ما ارزان سازی را در قالب باشگاه شهروندی و خدمات دنبال می‌کنیم. برای مثال اقشاری همچون معلمان و اساتید خدمات را دریافت خواهند کرد. ما چندین استخر داریم و می‌توان خدماتی از این قبیل را با دسترسی به باشگاه شهروندی ارائه داد. این باشگاه ۹.۵ میلیون نفر را دسته‌بندی می‌کند و خدمات خود را ارائه خواهد کرد.

   

  وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به پرسش خبرنگار شهر در مورد سفر اخیر معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری به چین گفت: سفر اخیر معاون حمل و نقل به چین نتایج بسیار مثبتی داشت و رام قطار شهری که آماده شده بود رونمایی شد و بهمن ماه وارد می‌شود. هشت رام کامل و ۱۰ رام به صورت قطعات وارد خواهد شد.‌بیش از هزار و ۵۰ رام در داخل تولید خواهد شد.

   

  زاکانی گفت: اتوبوس‌ها هم نهایی شد و قسمت اول آن آماده بارگیری و انتقال به تهران است. تامین تاکسی‌ها نیز ارتقاء پیدا کرد و از تاکسی‌های قبلی بهتر است اما همان قیمت را دارد. مدیرعامل شرکت تولیدکننده اتوبوس و تاکسی هفته آینده به تهران می‌آیند تا مسیر هموار شود و از یک یا دو ماه آینده شاهد ورود این دستگاه‌ها باشیم. تراموا که دو سوم مترو مسافر جابجا می‌کند قرارداد بستیم که دو نمونه در ماه‌های آینده وارد خواهد شد و خط یک بی آرتی با توسعه به سمت غرب تا تهرانسر و به سمت شرق تا پایانه شرق جدید فعال خواهد شد و یک خط جنت آباد- مصلی- لویزان فعال می شود و این چهار دستاورد مهم است که از وزارت امور خارجه و صمت تقدیر می‌کنیم.

   

  زاکانی گفت: تراموای قبلی ریلی بود اما این تراموا چرخ لاستیکی است. برای دو مورد قراداد بسته شده تا به عنوان نمونه استفاده شود و از ماه آینده منتقل خواهد شد. از یک تا دو ماه آینده در گمرک مستقر است تا تحویل بگیریم و در بی آرتی خط یک جایگزین اتوبوس می‌شود.

   

  وی ادامه داد: بر اساس ماده ۱۲ و پیش‌بینی‌های صورت گرفته، نرخ تاکسی‌های برقی تعدیل خواهد شد؛ چراکه بخشی از آن را دولت پرداخت خواهد کرد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز