• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۳ | کد خبر : 53043
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تامین آب پایدار ۲۹۰ روستای آذربایجان شرقی در دولت سیزدهم
  دیبا: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی با بیان اینکه در طول دولت سیزدهم اقدامات بسیاری در جهت پایدارسازی و تأمین آب شرب بهداشتی انجام شد، گفت: طی این مدت آب پایدار ۲۹۰ روستای استان تأمین شد.

  به‌گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری تسنیم از تبریز، محمد خانی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: بعد از روی کار آمدن دولت سیزدهم کارهای ارزنده‌ای در جهت تأمین و پایدارسازی آب شرب بهداشتی در سطح شهرها و به‌خصوص روستاهای آذربایجان‌شرقی انجام شد.

   

  وی ادامه داد: عمده اقدامات انجام شده در قالب طرح محرومیت‌زدایی جهاد آبرسانی و نیز اقدامات خود شرکت از محل اعتبارات داخلی و خیرین آبرسان در سطح روستاها و شهرهای تنش‌دار بود.

   

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی افزود: طی این مدت آب پایدار ۲۹۰ روستا تأمین و تعداد شهرهای دارای تنش از ۱۲ به پنج مورد کاهش یافت.

   

  خانی خاطرنشان کرد: کاهش روستاهای دارای تنش آبی از ۹۲۰ به ۵۸۰ روستا، اجرای بیش از ۲۸۰ کیلومتر توسعه و بازسازی خطوط انتقال، اجرای بیش از ۳۰۰ کیلومتر توسعه و بازسازی شبکه آبرسانی، حفر و تجهیز چاه و احداث گالری، احیای ١۶ حلقه چاه و ازدیاد ۸۰ درصدی مقدار آبدهی آن‌ها، احداث بیش از ۱۱ باب مخزن و اجرای عملیات احداث و ارتقای تصفیه‌خانه‌های آب استان به پنج واحد از اقدامات شاخص انجام شده در بخش آب است.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز