• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ | کد خبر : 53026
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  پروژه بازآفرینی شهری در ضلع شمال شرقی میدان ساعت تبریز آغاز شد
  دیبا: شهردار منطقه ۸ تبریز از آغاز عملیات عمرانی طرح خدماتی رفاهی میدان ساعت در راستای بازآفرینی شهری بافت مرکزی شهر خبر داد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری ایمنا از آذربایجان شرقی، حسین منیری‌فر ظهر امروز _دوشنبه یازدهم تیر_ با اشاره به مشخصات طرح بازآفرینی شهری میدان ساعت تبریز اظهار کرد: پروژه ۵۰۰۰ متر مربعی مجتمع خدماتی رفاهی میدان ساعت در ضلع شمال شرقی این میدان و در سه طبقه سازه‌ای شامل یک طبقه پارکینگ و دو طبقه رفاهی و خدماتی احداث می‌شود.

   

  وی افزود: در راستای بازآفرینی شهری هسته مرکزی شهر، طرح بازآفرینی شهری میدان ساعت، با معماری سنتی و همگون با بافت تاریخی شهر احداث می‌شود و ۲۵۰ میلیارد تومان برای احداث آن اعتبار در نظر گرفته شده است.

   

  شهردار منطقه ۸ تبریز خاطرنشان کرد: در راستای ساماندهی بافت تاریخی شهر، پروژه‌های متعدد بازآفرینی شهری از جمله طرح باروی تبریز، طرح بازآفرینی شهری راسته کوچه و بازآفرینی شهری میدان ساعت در منطقه تاریخی فرهنگی تبریز طراحی شده است که توسط شهرداری این منطقه اجرا می‌شود.

   

  منیری‌فر از منطقه تاریخی فرهنگی تبریز به عنوان نگین درخشان حوزه گردشگری تبریز نام برد و از برنامه‌ریزی شهرداری منطقه ۸ برای استفاده بهینه از این ظرفیت‌ها در راستای توسعه گردشگری خبر داد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز