• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ | کد خبر : 52869
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  لزوم مشارکت اولیا در امور مربوط به مدرسه و مطلع شدن از بیلان کاری مدارس
  دیبا: مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، همکاری و مشارکت والدین دانش آموزان در امور اجرایی مدرسه را از جمله راهکارهای تعالی فرآیند آموزش و پرورش دانست و گفت: اولیای دانش آموزان باید از محل هزینه کرد کمک‌های داوطلبانه خود و بیلان کاری مدارس، مطلع شوند.

  به گزارش دیباخبر به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، مسعود سعادتی، مدیرکل آموزش و پرورش استان به طور سرزده در مدرسه شهید علیپور ناحیه ۵ تبریز، حضور یافت؛ این مدرسه اخیرا به عنوان خانه محیط زیست، تعیین گردیده و فعالیت‌های قابل توجهی در حمایت از محیط زیست و آموزه‌های زیست محیطی به دانش‌آموزان در این مدرسه انجام شده است.

   

  مسعود سعادتی در این بازدید، اظهار کرد: تمامی نیازسنجی‌ها و تصمیمات اتخاد شده در امور مربوط به مدرسه باید به تایید و تصویب انجمن اولیا و مربیان برسد.

   

  وی در ادامه، ضمن قدردانی از توجه به توصیه‌های ستاد ثبت نام مبنی بر طراحی برنامه عمل و بیلان کاری، با حضور در کلاس‌های درس از میزان آمادگی مدرسه شهید علیپور برای سال تحصیلی آتی، بازدید به عمل آورد.

   

  این مقام مسئول، اقدامات انجام شده در این مدرسه را که به عنوان خانه محیط زیست و مدرسه سبز، انتخاب گردیده بود و خلاقیت‌های مشهود در این مدرسه را شایسته تقدیر عنوان نمود.

   

  سعادتی در این بازدید با تاکید بر اهمیت فضاسازی کلاس‌های درس با تکیه بر ارزش‌ها و باورهای اسلامی، گفت: ساحت‌های ششگانه تربیتی در نقشه راه آموزش و پرورش باید در مدرسه از فضای کلاس تا فرایند آموزش معلم، مشهود باشد.

  وی، اجرایی شدن مفاد مورد تاکید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را زمینه‌ای برای بهبود فرایند تعلیم و تربیت و بهترین نسخه قابل تجویز برای آموزش و پرورش، عنوان کرد.

   

  خانم خدیجه منافی، مدیر مدرسه شهید علیپور ناحیه ۵ تبریز نیز در حاشیه بازدید مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی از کلاس‌ها و فعالیت‌های آموزشی این مدرسه، اظهار کرد: بیلان کاری مدرسه در سال تحصیلی پیش رو را به تصویب انجمن اولیا و مربیان رسانده‌ایم. اولیا این مدرسه برای امور آن پیشگام هستند.

   

  وی با اشاره به این نکته که اولیا با دیدن بیلان کاری و اموراتی که برای بهبود فضای آموزشی و پرورشی مدرسه پیش بینی کرده‌ایم، برای مشارکت‌های مادی و معنوی پیشگام می‌شوند، گفت: برنامه‌ریزی روند اقدامات مدرسه را با حضور عوامل مدرسه و اعضای انجمن اولیا انجام داده‌ایم و این برنامه موجب شده است تا برنامه راهی طراحی گردد و در طول سال بر آن اساس، پیش برویم.

   

  شایان ذکر است؛ مدرسه شهید علیپور ناحیه پنج تبریز اخیر به عنوان برترین خانه محیط زیست در کشور انتخاب شده و تفکیک زباله در این مدرسه از هر کلاس درس آغاز شده و دانش‌آموزان از کلاس تا مدرسه و خانه با تفکیک از مبدا آشنا می‌شوند. همچنین ابزارهای کمک آموزشی ساخته شده از وسایل دور ریختنی نیز در این مدرسه، دیده می‌شود.

   

  انتهای پیام

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز