• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ | کد خبر : 52290
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  وجود ۱۸۰۰ کیلومتر فیبر نوری خانگی در سطح کلانشهر تبریز
  دیبا: مدیر مخابرات آذربایجان‌شرقی گفت: یک هزارو۸۰۰ کیلومتر فیبرنوری خانگی و بیش از سه هزار پست فیبر نوری در سطح شهر تبریز داریم.

  به گزارش دیباخبر به نقل از ایسنا، ناصر شهبازی روز چهارشنبه، ۲۶ اردیبهشت ماه در نشست خبری که به مناسبت ۲۷ اردیبهشت روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی برگزار شد، شعار گرامی‌داشت هفته ارتباطات امسال را نوآوری دیجیتال برای توسعه پایدار دانست و گفت: آموزش، تجارت و مسائل اجتماعی همه شهروندان در بستر اینترنت و در راستای تعامل عواملی همچون سیم و کابل های مسی، فیبرنوری و دیزل‌های ژنراتور اتفاق می‌افتد که انقلاب صنعتی چهارم تمامی کسب‌وکارها را تحت تاثیر خودش قرار داده است.

   

  وی از سرمایه‌گذاری ۴۴ هزار میلیارد ریالی در دولت سیزدهم برای گسترش و نوآوری مخابرات استان خبر داد و افزود: بخش عمده‌ی این سرمایه گذاری‌ها در بخش باند پهن، فیبر نوری و توسعه بسترهای تلفن سیار بوده است.

   

  وی ضمن اشاره به اهمیت نگهداری به روز تجهیزات مخابراتی و فیبرنوری از سرمایه‌گذاری یک هزارو ۴۰۰ میلیارد تومانی در سال گذشته برای توسعه فیبرنوری در استان خبر داد و ادامه داد: در تلاش برای تامین فیبرنوری و تجهیزات مربوطه به سازمان‌ها، ادارات، بانک‌ها، واحد های سیار، شرکت‌ها و شهرک‌های صنعتی استان هستیم.

   

  شهبازی ادامه داد: اکثر شهرک های صنعتی استان را در راستای تحقق شعارسال و برای ارتباط با کشورهای همسایه و جهان و همچنین در مناطق تازه توسعه یافته مثل خاوران، نصر و مرزداران، مراکز تجاری لاله‌پارک، ستاره باران، برج بلور و مجتمع‌های داخل شهر تبریز را مجهز به کابل های فیبرنوری کرده‌ایم.

   

  وی به نصب و راه‌اندازی فیبرنوری خانگی تاکید کرد و گفت: در کنار تامین پهنای باند ADSL برای همه شهروندان در تلاش برای تامین پهنای باند فیبرنوری خانگی هستیم و در این راستا نیز نیاز جامعه از دانلود داده‌ها به آپلود تغییر پیدا کرده است که امسال درصدد گسترش سایت های همراه‌اول در شهر و روستاها هستیم.

   

  وی از مقام سومی آذربایجان‌شرقی در ارزیابی عملکرد مخابرات کل کشور خبر داد و گفت: بعد از استان های تهران و البرز، آذربایجان‌شرقی در رده سوم ارزیابی عملکرد کشوری قرار دارد ولی میزان بودجه و تخصیص اعتبار به استان های تهران ‌و البرز قابل قیاس با آذربایجان‌شرقی نیست.

   

  مدیر مخابرات آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: از سال ۱۳۸۸ با توجه به سهامی عام شدن شرکت مخابرات و عدم استفاده از بودجه دولت، این شرکت وظیفه تجهیز روستاها به اینترنت را ندارد ولی از میان ۲هزار و ۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، بیش از یک هزار و ۲۰۰ روستا به اینترنت ثابت ADSLمتصل کرده‌ایم و ورودی بسیاری از روستاها فیبر نوری دارند.

   

  وی افزود: در سال جاری تکنولوژی سیار بیش از ۱۰۰ روستای استان از ۲Gبه ۳Gو ۴Gتبدیل شده و سایت جدید برای ۴۰ روستا نصب و راه اندازی و توسعه تکنولوژی بیش از ۷۰ روستا را نیز برنامه‌ریزی کرده‌ایم و همچنین در صورت تایید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ما دکل ها و فناوری ارتباطی تعداد ۲۵ روستا در نوار مرزی استان که مشکل خط دهی دارند را از ۲G تغییر داده و ارتقا می‌بخشیم.

   

  وی به استفاده و بهره‌مندی از ظرفیت ۱۵ هزار تومانی هزینه نگهداری تلفن های ثابت خانگی توصیه کرد و گفت: همشهریان حداقل ماهانه ۱۵ هزارتومان که هزینه نگهداری تلفن ثابت است استفاده کنند.

   

  شهبازی از سرقت کابل های مسی فیبرنوری خبر داد و گفت: اداره های گاز، آب و فاضلاب و راه و شهر سازی با حفاری هایی که انجام می‌دهند موجب پارگی سیم و کابل های ارتباطی می‌شوند.

   

  وی تاکید کرد: برای پوشش وخط دهی در اتوبان تبریز-سهند، بیمارستان مردانی آذر، پارک علم و فناوری و شهرک های اطراف دو دکل ۵۴ متری در این مناطق با همکاری همراه‌اول ساخته‌ایم.

   

  انتهای پیام

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز