• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ | کد خبر : 52177
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  نوین: تقویت بخش خصوصی، جهش تولید را تحقق خواهد بخشید
  دیبا: منتخب مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: جهش تولید زمانی تحقق می یابد که به معنای واقعی زمینه های اقتصادی و صنعتی مورد توجه قرار گیرد از این رو باید اصل ۴۴ قانون اساسی و تقویت بخش خصوصی باید تقویت شود‌.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرنگار خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، علیرضا نوین در جمع خبرنگاران با اشاره به مشارکت فعال مردم در دور دوم انتخابات مجلس گفت:قدردان مردم عزیز هستیم و وظیفه اصلی ما قانون گذاری و امر مهم نظارت است که مصمم به نقش آفرینی در این عرصه هستیم.

  وی از اقتصاد و معیشت به عنوان اولویت های کاری خود در مجلس نامبرد و افزود: یقینن در این رابطه باید کار ویژه ای صورت گیرد،۹۵ درصد صنعت در استان ما در دست بخش خصوصی است حل بخشی از مشکلات در گرو حل مشکلات بخش خصوصی است.

  نوین با انتقاد از پیچیدگی قوانین و تصمیمات عجولانه و نابهنگام در عرصه اقتصادی گفت: قوانین غیرکارشناسی باعث مشکلات عدیده ای برای فعالان اقتصادی شده است. این چنین اقدامات بدون نظرات کارشناسی و نظر خبرگان اقتصادی نادرست است.

  وی ورود جدی مجلس به بحث اشتغال و ازدواج را نیز ضروری دانست و گفت: کاهش فرزندآوری به عنوان بحران اصلی مطرح است و حل این مشکل تسهیل ازدواج و حل مشکل اشتغال را طلب می کند و باید با قوانین درست در مسیر رفع این مشکلات قدم برداریم.

  وی با اشاره به تخصص عمرانی خود در طی سال های متمادی توجه به این بخش را مورد تاکید قرار داد و گفت: در مجلس به امور استان و امور شهر نیز توجه خواهیم داشت، در بحث کمیسیون عمران بحث های عمرانی کشور که نیمه تمام مانده است مورد توجه خواهد بود از جمله بحث آبرسانی از ارس از سال ۸۴ آغاز شده و در نیمه راه است ، پالایشگاه دوم تبریز به نام شهریار از ۸۵ کلنگ زنی شده اما رها شده و کمربندی دوم شهر تبریز به عنوان نیاز امروز تبریز مورد توجه خواهد بود.

  منتخب مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ورود جدی مجلس به بحث حل مشکلات کشاورزان را نیز ضروری دانست و گفت: کمبود نهاده های دامی به مشکل کشاورزان تبدیل شده است و مطرح می شود که واردات نهاده های دامی در انحصار افراد معدودی است و باید این انحصارها شکسته شود.

  نوین شفایت را در راس عملکرد خود دانست و افزود: موضوع شفافیت را باور دارم، سرمایه من صداقتم است و عملکردم به عنوان فرد عملگرای انقلابی در خدمت مردم خواهیم بود.

  وی هماهنگی و هماهنگی نمایندگان استان در مجلس را رمز موفقیت دانست و گفت: برای منافع استان باید همصدا باشیم و در این مسیر حرکت خواهم کرد برای نمونه در بحث شرکت مس آذربایجان به عنوان سرمایه ملی و سرمایه استان باید با یکصدایی این مهم به معنای واقعی محقق شود.

  انتهای پیام

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز