• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ | کد خبر : 51521
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  نظم و رعایت مقررات حاضران در مراسم تحویل سال در حافظیه و تخت جمشید قابل تقدیر است
  دیبا: قائم مقام و معاون وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به اینکه ۳۰هزار نفر در حافظیه و ۱۰ هزار نفر در مجموعه جهانی تخت جمشید فقط در مراسم تحویل سال حضور داشتند،گفت: نظم و رعایت مقررات توسط حاضران در این مراسم قابل تقدیر است.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری ایمنا ، علی دارابی در صفحه اینستاگرام ضمن مطلب فوق خود نوشت؛ حافظیه، تخت جمشید، سعدیه، عالی قاپو و نقش جهان، امیر چخماق و بافت تاریخی یزد، باغ شاهزاده ماهان و ارگ بم در کرمان، مازندران، گیلان، خوزستان، بوشهر، بندرعباس، اردبیل، تبریز و ارومیه از دیگر مکان‌های مهم مسافران در ایام نوروز برای بازدید مردم بود.

   

  وی افزود: نوروز امسال به دلیل تقارن با ماه مبارک رمضان تقارن بهار قرآن و بهار طبیعت بود و مردم مؤمن و دیندار حرمت این ماه را محترم شمردند.

   

  قائم مقام و معاون وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی با بیان اینکه درباره عید باستانی نوروز که میراث نیاکان ماست و امروزه به دلیل ثبت جهانی متعلق به همه جهانیان است هر قدر بگوییم و بنویسیم کم است تاکید کرد: تحویل سال نو را مردم در اماکن و بقاع مذهبی و اماکن تاریخی گذراندند و در صدر همه حرم امام هشتم، امام رضا (ع) مثل همیشه مقصد مردم بود و️ در نوروز امسال موزه‌ها، پایگاه‌های میراث فرهنگی، بناها و محوطه‌های تاریخی مورد اقبال گسترده مردم قرار گرفت.

   

  دارابی با اشاره به اینکه ️از ۲۴ اسفند ماه تا شامگاه ١٢ فروردین بیش از ۶ میلیون نفر از موزه‌ها و اماکن میراث فرهنگی بازدید کرده اند که در نوع خود کم نظیراست، سه نکته کلیدی درباره سفرهای نوروزی و حال خوش ایرانیان قابل توجه دانست و اضافه کرد: مردم به تدریج سفرهای داخلی و بازدید از ایران عزیز را در کانون توجهات خود قرار داده اند. این در حالی است که گرانی تورهای خارجی و ترجیح مردم به سفر داخلی یکی از دلایل اقبال شهروندان به سفرهای داخلی است و اگر چه برخی سفرهای داخلی و هزینه پرواز هم در مواردی بالاست که نیاز به اقدامات حمایتی دارد.

   

  وی خاطر نشان کرد: ستاد خدمات سفر مرکب از ٢٧ وزارتخانه و سازمان‌های اجرایی موفق شدند شرایط بهتری از گذشته را برای سیر و سیاحت داخلی فراهم نمایند. بازدید رئیس جمهور محترم و سفارشات لازم و حضور وزیران و اهتمام مهندس ضرغامی و همکاران وزارت متبوع نقش مهمی در ارتقا خدمات رسانی داشته است.

   

  قائم مقام و معاون وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: مردم دو قطبی‌های موهوم و ساختگی را عملاً کنار زده اند و به عنوان ایرانی مسلمان به هویت و تاریخ و تمدن پر افتخار خود می بالند و با رفتار خود این رویکرد را اثبات کرده اند و تقارن ماه رمضان و نوروز را عملاً مردم خود مدیریت کردند و حرمت‌ها را مراعات کردند.

   

  دادابی در ادامه نوشت؛ ایرانیان پیشتاز جشن و سرور در جهان بوده اند و بیش از ۶۵ جشن و سرور به نام فرهنگ و تمدن ایران ثبت شده است که هیچ ملتی و کشوری آن را ندارد. شادی و نشاط اجتماعی امروزه بیش از هر زمان در مرکز حکمرانی و مدیریت کشور باید قرار گیرد. این در حالی است که دشمنان نمی‌خواهند ملت ایران شاد باشند.

  منبع:روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان فارس

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز