• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ | کد خبر : 5149
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  با این ۱۰ نکته خواستگار قلابی و کلاهبردار را بشناسید
  دیبا: کلاهبردار حرفه ای که از تعداد زیادی در استان فارس کلاهبرداری کرده بود در آخرین اقدامهای تبهکارانه اش، با زنان جوان طرح دوستی میریخت و ضمن دادن وعده ازدواج و یا حتی رمالی و دعانویسی از آنان کلاهبرداری میکرد. این مرد هزار چهره به بهانه ورد خواندن بر روی طلاهای زنان اقدام به سرقت آنها می کرد.

  به گزارش دیبا خبر، چندی قبل دختر جوانی به دادسرا رفت و مدعی شد خواستگارش کلاهبردار از آب درآمده است.

  او در توضیح ماجرا گفت: چندماه پیش از طریق تلگرام با مردی آشنا شدم. اوایل فقط با هم صحبت میکردیم اما مدتی که گذشت او مرا به رستورانی دعوت کرد تا برای نخستین بار یکدیگر را ملاقات کنیم. آن روز با دیدنش به او علاقهمند شدم.او میگفت مهندس است، من هم کاملا به او اعتماد کردم تا اینکه مدتی بعد از من خواستگاری کرد و من که بیصبرانه منتظر شنیدن این جمله بودم، به او جواب مثبت دادم. وی افزود : من حرفهایش را باور کردم و قرار شد در اولین فرصت مراسم عروسیمان را جشن بگیریم، اما خبر نداشتم همه اینها نقشهای برای کلاهبرداری است. بعد از گذشت مدتی از این ماجرا او به بهانه ای طلاهای مرا گرفت من هم با خیال راحت طلاهایم را به او دادم تا اینکه به یکباره ناپدید شد و دیگر جواب تلفنهایم را نداد. هرچند هیچ خبری از او نداشتم اما فکرش را نمیکردم که قصد فریبم داشته باشد، اما وقتی چندین روز گذشت و خبری از او نشد فهمیدم که فریب یک کلاهبردار را خوردهام.

  با اعلام این شکایت، پرونده به دادسرا فرستاده و با دستور قاضی پرونده تحقیقات برای دستگیری خواستگار شیاد آغاز شد. درحالیکه بررسیها در این خصوص ادامه داشت شکایت مشابه دیگری پیش روی تیم تحقیق قرار گرفت که نشان میداد دختر دمبخت دیگری با همین شگرد در دام خواستگار قلابی گرفتارشده است.

  با انجام چهره نگاری مشخص شد که متهم یک نفر است و مدتی قبل نیز با همین شگرد و با چربزبانی اعتماد طعمههایش را جلب کرده و چند دختر دمبخت را فریب داده است. جست و جو برای شناسایی او در پاتوق هایش ادامه داشت تا اینکه این بار زن مسنی نیز با مراجعه به ماموران مدعی شد که یک نفر خود را دعانویس معرفی کرده و او برای رفع مشکلش نزد او رفته است. این زن مسن گفت: دعانویس از من خواست که طلاهایم را در اختیارش بگذارم تا بر روی آنها دعا بخواند من هم قبول کردم اما او طلاهایم را دزدید. با توجه به سرنخ هایی که این زن در اختیار ماموران قرار داد آنها دریافتند مشخصات وی با خواستگار قلابی یکی است. تا اینکه با انجام تحقیقات مدتی قبل مأموران موفق به دستگیری این مرد هزار چهره به نام یونس فرامرزی شدند.

  متهم وقتی به دادسرا منتقل شد و پیش روی بازپرس پرونده قرار گرفت به کلاهبرداری میلیونی در نقش خواستگار اقرار کرد و گفت: در ابتدا با طعمه هایم آشنا و پس از آن اعتمادشان را جلب میکردم. وقتی از آنها خواستگاری میکردم چشم بسته قبول میکردند.وی گفت: در این مدت طلاهای آنها را سرقت می کردم. در تحقیقات مشخص شد که این مرد در شهرستان های مختلف از جمله فیروزآباد، فراشبند و… نیز کلاهبرداری کرده است. بنا به درخواست مقام قضایی عکس این خواستگار در روزنامه منتشر می شود تا چنانچه فرد یا افرادی از وی شکایت دارند به شعبه چهارم دادیاری ناحیه دو شیراز یا پایگاه شرق پلیس آگاهی مراجعه کنند.

  با این ۱۰ نکته خواستگار قلابی و کلاهبردار را بشناسید

  سوءاستفاده و کلاهبرداری از دختران در لباس خواستگار و یا فردی علاقهمند، اتفاق ناخوشایندی است که متاسفانه این روزها کم روی نمیدهد. سوءاستفاده از احساسات و عواطف دختران و به دنبال آن کلاهبرداریهای مالی، ماجرای ناخوشایندی است که میتواند برای هر دختر جوان مجردی روی دهد، البته اگر حواسش را جمع نکند. اما لازم نیست احساس ناامنی کرده و تصور کنید این موارد قابل پیشگیری نیستند. با توجه به نکاتی میتوان تا حد زیادی از روی دادن این حوادث تلخ جلوگیری کرد.

  ۱- اول از همه یادتان باشد معمولا کسی که ریگی به کفش دارد از روشهای غیررسمی، باب آشنایی را باز میکند؛ مثل آشنایی تصادفی در خیابان، میهمانی و یا از طریق دوستی.

  به عنوان مثال یکی از قربانیان اشاره میکند که در مسیر دانشگاه به منزل و در زمانی که منتظر ماشین بوده است، با این فرد آشنا شده است. این افراد معمولا در غالب موارد عجلهای برای معرفی شما به خانواده خود ندارند و البته اصراری هم ندارند تا شما آنها را به خانواده خود معرفی کنید در ابتدا با شما طرح دوستی می ریزند و یا از میان دخترانی که در خیابان منتظر تاکسی هستند،طعمه های خود را انتخاب میکنند.

  ۲- در بسیاری از موارد، افرادی که بعدا مشخص میشود قصد کلاهبرداری داشتهاند، خود را افرادی معرفی میکنند که خانوادهای ندارند؛ این افراد معمولا والدین خود را از دست دادهاند، خواهر و برادری که در شهر شما زندگی کنند ندارند، فامیل آنها در خارج از کشور زندگی میکند و خلاصه اینکه شما نمیتوانید امید داشته باشید از خانواده و یا فامیل آنها اطلاعاتی کسب کنید. به عنوان مثال مردی که بعدها مشخص شد کلاهبردار است، مدعی شده بود پدر و مادرش را از دست داده و دیگر اعضای خانوادهاش هر یک دنبال کار و زندگی خود هستند و این روزها فردی است که به شدت احساس تنهایی می کند.

  ۳- معمولا این افراد شغل خود را از شغلهایی که از نظر اجتماعی اعتبار بالایی دارند، انتخاب میکنند مثل خلبان، دکتر، فوتبالیست و… اما اگر شما از آنها سند و دلیلی برای شغلشان بخواهید یا مدرکی ندارند و یا مدارک آنها بسیار ابتدایی و پیش پا افتاده است. بهعنوان مثال در یک مورد، پسری که خود را فوتبالیست معرفی کرده بود، روزنامهای را نشان داده بود که عکس او را چاپ کرده بودند.

  ۴- این افراد خیلی سریع شما را فرد ایده آل خود اعلام میکنند اما اگر از آنها بخواهید دلیل و نشانهای برای این موضوع بگویند معمولا چندان روشن حرفی نمیزنند و یا در مورد زیبایی و متانت شما حرف میزنند.

  در این موارد غالبا در همان جلسه ابتدایی،فرد ابراز علاقه کرده و دختر را فرد ایدهآل خود معرفی میکند؛ دختر ایدهآلی که مدتها دنبال او گشته است.

  ۵- کلاهبرداران گاهی اوقات به صورت خارج از برنامه اعلام میکنند که به پولی نیاز پیدا کردهاند و اگر خودشان در حال حاضر پولی ندارند فقط به خاطر این است که این پول را خارج از برنامه قرار است پرداخت کنند.

  ۶- پیشنهادهای مالی استثنایی یکی دیگر از دامهایی است که این افراد پهن میکنند. ۷- مردان کلاهبردار گاهی اوقات سراغ دخترانی میروند که از نظر وضع مالی در وضع متوسط بوده و در مقابل خود را دارای موقعیتی بالا و یا بسیار پولدار معرفی میکنند. به این ترتیب دختر به خاطر اینکه احساس میکند انتخاب شدن او به نوعی خوششانسی وی نیز هست، تلاش میکند مطابق انتظارات مرد رفتار نماید.

  ۸- البته گاهی اوقات این دختر است که وضعیت مالی بسیار خوبی داشته و پسر در وضعیت پایینتری قرار دارد. در این موارد غالبا پسر بیاعتنایی افراطی و شدیدی را نسبت به مسایل مالی از خود نشان میدهد و طوری رفتار میکند که انگار پولدار بودن دختر اصلا و ابدا اهمیتی ندارد. یادتان باشد هر نوع برخورد افراطی، شکبرانگیز است.

  ۹- افراد کلاهبردار شماره تماس ثابت و درستی به شما نمیدهند و آدرس محل زندگی آنها نیز مشخص نیست. استفاده از شمارههای تلفن همراه اعتباری امروزه یکی از روشهای پرطرفدار این قبیل افراد است.

  اگر سری به پروندههای این قبیل کلاهبرداران بزنید متوجه میشوید که دختران قربانی، هیچ روش تماس مطمئنی از این افراد
  نداشته اند.

  ۱۰- کلاهبرداران غالبا در همان جلسه اول اطلاعاتی از زندگی شخصی خود در اختیار شما قرار میدهند و این روش برمبنای اصول روانشناسی است.

  زمانی که فردی به روی شما دریچه دلش را باز میکند، باعث میشود شما احساس کنید او به شما اعتماد کرده است. همین احساس مورد اعتماد بودن شما را نیز تحت تاثیر قرار داده و احساس میکنید میتوانید به فرد مقابل اعتماد نمایید.

  منبع: خبر جنوب

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب