• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ | کد خبر : 51487
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تحکیم خانواده در جامعه باید اولویت تمام اقدامات فرهنگی باشد
  دیبا: استاندار آذربایجان شرقی گفت: تحکیم خانواده در جامعه باید اولویت تمام اقدامات فرهنگی باشد، چون که خانواده ای با بنیان قوی همچون دژی مستحکم در برابر انحرافات و تهدیدها خواهد ایستاد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرنگار مهر، مالک رحمتی ظهر جمعه در نشست با تشکل‌های دینی مرتبط با اداره کل تبلیغات اسلامی، اظهار داشت: توفیقات و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در سطح منطقه‌ای و ملی در این است که از خانه‌ها و به صورت چهره به چهره آغاز شده و اگر به دنبال حفظ این انقلاب هستیم باید توجه کنیم که این ویژگی در جامعه نشر یابد و بنیان خانواده تحکیم شود.

   

  وی اضافه کرد: دشمن نیز با شناخت این ویژگی مهم دقیقاً آن را هدف گرفته و بر همین اساس تحکیم خانواده در جامعه باید اولویت تمام اقدامات فرهنگی باشد، چون که خانواده‌ای با بنیان قوی همچون دژی مستحکم در برابر انحرافات و تهدیدها خواهد ایستاد.

   

  استاندار آذربایجان شرقی محوریت مساجد را دیگر اولویت اقدامات فرهنگی و اجتماعی دانست و تصریح کرد: بسیاری از دستاوردهایی که در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس و به طور کلی در بیش از چهار دهه عمر نظام جمهوری اسلامی ایران به دست آمده، نتیجه محوریت مساجد و نیز تمسک به اهل بیت بوده اند.

   

  رحمتی گفت: اگر به دنبال حل معضلات اجتماعی هستیم باید توجه ویژه ای به رابطه امام و ماموم با محوریت مساجد داشته باشیم چرا که به فرموده معصومین احیای دین و معارف الهی و انتقال محاسن و کلام اهل بیت (ع) به عموم مردم مایه نزول رحمت الهی بر عمل کنندگان به این فریضه بوده و وظیفه مهمی است که امروز بر دوش روحانیت و تشکل‌های دینی و مذهبی است.

   

  وی افزود: امیدواریم با همراهی همه دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی شاهد تحولی اساسی در حوزه فرهنگی و اجتماعی با هدف تقویت ایمان و امیدآفرینی به عنوان دو موضوع مورد تاکید مقام معظم رهبری باشیم.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز