• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۳ | کد خبر : 51392
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ۱۲۰۰ واحد مسکونی تا بهمن سال ۱۴۰۳ در شهرک جوانان احداث می شود
  دیبا: شهردار تبریز از احداث و تحویل ۱۲۰۰ واحد مسکونی تا بهمن‌ماه سال جاری در شهرک جوانان خبر داد و گفت: این پروژه در راستای رفع خطر از مناطق حاشیه‌نشین شهر و احداث واحدهای مسکونی استاندارد اجرایی می‌شود.

  به گزارش دیباخبر به نقل از ایلنا ، یعقوب هوشیار در حاشیه بازدید مالک رحمتی، استاندار آذربایجان‌شرقی از پروژه‌های عمرانی شهرداری تبریز اظهار کرد: شهرداری تبریز از سال گذشته اقدام به احداث مسکن ارزان و استاندارد در قالب قرارگاه مسکن کرده است که مناطق دهگانه موظف به مولدسازی اراضی خود در این راستا شده‌اند.

   

  وی افزود: در کنار تأمین مسکن ارزان و استاندارد، مولدسازی اراضی شهرداری تبریز در مناطق دهگانه، به نوعی درآمد شهرداری در سال‌های آینده است.

   

  هوشیار با اشاره به عملیات اجرایی احداث ۱۲۰۰ واحد مسکونی در شهرک جوانان اعلام کرد: شهرک جوانان با ۱۳۵ هکتار راهکار ساماندهی بافت‌های ناکارآمد و پرخطر شهر است که ۵۰ هکتار آن کاربری فضای سبز و ۸۵ هکتار آن مسکونی است.

   

  وی اضافه کرد: مقرر شده است که هفت هزار واحد مسکونی در این شهرک احداث شود که سهم شهرداری تبریز ۱۵۰۰ واحد است.

   

  شهردار تبریز با اشاره به دیگر پروژه بازآفرینی شهری در منطقه اسدگلی خاطرنشان کرد: پروژه طرح ساماندهی حاشیه نشینی اسدگلی در زمینی به مساحت ۱۱هزار و ۴۱۲ مربع در قالب ۱۵ بلوک با گنجایش ۲۴۰ واحد مسکونی، ۱۳ واحد تجاری و ۶ واحد خدماتی در دست اجرا و احداث است.

   

  وی یادآور شد: در مرحله اول اجرای این طرح، دو بلوک مسکونی A۳ و A۴ از ۱۵ بلوک به پایان رسیده است و هم اکنون نیز ادامه عملیات اجرایی نصب قطعات بتنی آپارتمانی بلوک های A۲ و A۱ نیز در حال اجرا است.

   

  هوشیار با اشاره به تداوم تملک و آزادسازی قطعات برای احداث واحدهای مسکونی جدید گفت: برای عملیات ساخت مابقی بلوک‌های مسکونی واقع در طرح ساماندهی حاشیه‌نشینی اسدگلی با تملک و آزادسازی زمین پروژه ادامه خواهد یافت.

   

  وی همچنین از احداث مجتمع ۵۴ واحدی شهرک صدرا خبر داد و افزود: پروژه شهرک صدرا در زمینی به عرصه ۲۰۱۱ مترمربع در اعیانی ۱۵ هزار مترمربع در قالب ۵۴ واحد مسکونی در متراژهای ۱۲۰ الی ۱۷۰ متر مربع با یک باب تجاری در ۱۰ طبقه سازه ای طراحی و با اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومان در شهرک صدرا احداث می‌شود.

   

  شهردار تبریز تأکید کرد: قرارگاه مسکن یکی از پروژه های مهم شهرداری تبریز بوده که با هدف تولید مسکن ارزان قیمت، زیست‌پذیری محلات و رونق اقتصادی و ساماندهی ساخت و سازها در منطقه پیگیری می شود.

  منبع: روابط عمومی شهرداری تبریز

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز