• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۳ فروردین ۱۴۰۳ | کد خبر : 51372
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  معتمدیان: ارتقای مشارکت مردم برای بهبود وضعیت برنامه مهم ستاد احیای دریاچه ارومیه است
  دیبا: دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه با اشاره به حضور پرشور مردم در جشنواره بادبادک ها در ساحل دریاچه ارومیه همزمان با سومین روز نوروز امسال گفت: ارتقای مشارکت مردم برای بهبود وضعیت این پهنه آبی از برنامه های مهم ستاد احیا به شمار می رود.

  به گزارش دیباخبر به نقل از ایرنا، محمدصادق معتمدیان روز جمعه در حاشیه این جشنواره در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز با همراهی نهادهای مختلف زمینه حضور خانواده ها و فرزندان در ساحل دریاچه ارومیه را داشتیم که در قالب جشنواره بادبادک ها برگزار شد.

   

  وی با اشاره به فعال شدن کمیته فرهنگی اجتماعی ستاد احیای دریاچه ارومیه اضافه کرد: همین جشنواره ها می تواند در ایجاد مشارکت مردم برای احیای دریاچه ارومیه بسیار مثمرثمر باشد.

  دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه به رویکرد این کارگروه برای اجرای طرح های نرم افزاری پرداخت و اظهار کرد: درصدد هستیم تا در بحث تغییر الگوی کشت و بهره گیری از سیستم های آبیاری نوین اقدامات قابل توجهی با همراهی مردم و بهره برداران داشته باشیم که در آن صورت، سرعت و شتاب بیشتری در بحث احیای دریاچه ارومیه را شاهد خواهیم بود.

   

  معتمدیان: ارتقای مشارکت مردم برای بهبود وضعیت برنامه مهم ستاد احیای دریاچه ارومیه است

   

  معتمدیان به بارندگی های خوب زمستانی و فرانرمال در منطقه نیز اشاره کرد و ادامه داد: با برنامه ریزی هایی که انجام دادیم امسال از آذرماه رهاسازی آب به سمت دریاچه ارومیه را آغاز کردیم و امیدواریم از سوی سدهای مربوط به آذربایجان شرقی نیز موضوع رهاسازی به زودی آغاز شود.

   

  وی با اشاره به افزایش قابل توجه وسعت دریاچه ارومیه نسبت به ماه های گذشته گفت: در حال حاضر این دریاچه یک هزار و ۲۲۵ کیلومتر وسعت دارد و حجم آب آن نیز به یک میلیارد و ۷۲۰ میلیون مترمکعب می رسد.

   

  وی افزود: تراز دریاچه ارومیه نیز طبق آخرین آمار به یک هزار و ۲۷۰ متر و ۳۲ سانتی متر رسیده است.

   

  دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه اضافه کرد: وضعیت دریاچه رو به بهبود است و امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته و علاوه بر آن، بارش های پیش بینی شده ، وضعیت این پهنه آبی را روز به روز بهتر ببینیم.

   

  معتمدیان: ارتقای مشارکت مردم برای بهبود وضعیت برنامه مهم ستاد احیای دریاچه ارومیه است

   

  به گزارش ایرنا، جشنواره بادبادک ها با حضور پرشور خانواده ها و کودکان و نوجوانان، عصر امروز، سوم فروردین در ساحل دریاچه ارومیه در حاشیه بزرگراه ارومیه – تبریز برگزار شد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز