• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ | کد خبر : 51296
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ۵۰ زندانی جرایم غیرعمد در آذربایجان شرقی آزاد شدند
  دیبا: معاون ستاد دیه آذربایجان شرقی اعلام کرد: در آستانه سال جدید تعداد ۵۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد این استان از زندان آزاد شده و به آغوش گرم خانواده های خود بازگشتند.

  به گزارش دیباخبر به نقل از ایرنا، رسول هاشمی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: این تعداد از زندانیان مرتکب جرایمی همچون تخلفات رانندگی و سوانح مربوط به کار شده بودند یا بدهی های مالی و مهریه داشتند که با کمک خیرین آزاد شدند.

   

  وی با تاکید بر اینکه تنها مرجع و نهاد آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد ستاد دیه است، اظهار کرد: بر اساس قانون این مجموعه با جمع آوری کمک های مردمی و خیرین در مسیر آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی وارد میدان شده و به جز این مورد حق ورود به پرونده های قضایی را ندارد.

   

  به گفته وی از مجموع زندانیان آزاد شده فوق تعداد ۳۵ نفر از زندان مرکزی تبریز و بقیه از سایر شهرستان ها آزاد شدند.

   

  هاشمی با اشاره به اینکه امسال ۶۲۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد آذربایجان شرقی توسط ستاد دیه آزاد شده و به آغوش گرم خانواده های خود بازگشته اند، افزود: از این تعداد، ۶۰۳ نفر مرد و ۱۷ نفر زن بودند که مجموع بدهی آنها هفت هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال است.

   

  وی اعلام کرد: ستاد دیه آذربایجان شرقی ۲۹۵ میلیارد ریال از شاکیان جلب رضایت کرده و ۵۴۰ میلیارد ریال از طریق خانواده زندانیان تامین مالی شده است.

   

  به گفته وی از مجموع بدهی های زندانیان آزاد شده جرایم غیر عمد آذربایجان شرقی مبلغ ۳۲۸ میلیارد ریال نیز با کمک خیران به طور بلاعوض به شاکیان پرونده های مزبور پرداخت شد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز