• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ | کد خبر : 50767
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  اجرای ۹۳۰ پروژه شهرداری تبریز در سال ۱۴۰۳
  دیبا: شهردار تبریز از اجرای ۶۲۵ پروژه در مناطق ده‌گانه و ۳۰۵ پروژه دیگر در سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه شهرداری تبریز خبر داد و گفت: سال آینده ۹۳۰ پروژه شاخص در تبریز اجرا می‌شود.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری ایمنا از آذربایجان‌شرقی، یعقوب هوشیار ظهر امروز _یکشنبه پانزدهم بهمن_ در صدوهفتادوهفتمین جلسه شورای اسلامی شهر با اشاره به بودجه سال آینده، اظهار کرد: تمرکز بودجه ارائه شده به شورا معطوف به توسعه زیرساخت‌های شهری همچون حمل‌ونقل عمومی با محوریت قرار دادن مناطق کم‌برخوردار است.

   

  وی با بیان اینکه بودجه ارائه شده در لایحه برنامه و بودجه سال آینده شهرداری تبریز قریب به ۳۰ هزار میلیارد تومان است، افزود: نسبت هزینه‌های جاری به عمرانی در شهرداری تبریز ۸۰ به ۲۰ درصد و رویکرد شهرداری در تدوین بودجه سال آینده کاهش هزینه‌های جاری است و تلاش شده است سمت و سوی بودجه، توسعه‌محور باشد.

   

  شهردار تبریز با بیان اینکه لایحه برنامه و بودجه سال آینده تبریز بر اساس برنامه پنج ساله تدوین شده است، خاطرنشان کرد: سال آینده نگاه درآمدی به موضوع مولدسازی املاک مجموعه داریم در حالی که امسال رویکرد شهرداری کاهش فروش املاک شهرداری بوده و اعتبارات موجود صرف تملک خط دو مترو تبریز شده است.

   

  هوشیار با اشاره به اینکه لایحه برنامه و بودجه سال آینده بر اساس ناحیه محوری تدوین شده است، اضافه کرد: در بودجه سال آینده توجه ویژه‌ای به مقوله هوشمندسازی و مانیتورینگ شهری، احداث پارکینگ، آسفالت اساسی معابر و مکانیزه کردن خدمات شهری وجود دارد.

   

  وی با بیان اینکه در لایحه برنامه و بودجه سال آینده شهرداری در حوزه تملکات ۵۳ درصد افزایش یافته است، ادامه داد: اقدامات عمرانی قرارگاه احداث مسکن سال آینده نمود بیشتری پیدا می‌کند، به نحوی که تلاش می‌کنیم پروژه احداث ۱۱۵ بلوکی مسکن در شهرک جوانان را سال آینده به پایان برسانیم.

   

  شهردار تبریز تصریح کرد: بودجه آسفالت در سال آینده در مقایسه با امسال ۱۰۰ درصد در لایحه برنامه بودجه افزایش یافته است. همچنین در حوزه نواحی نیز ۱۷۵ درصد افزایش به نسبت سال جاری و ۱۲۰ درصد نیز در حوزه زیباسازی افزایش بودجه خواهیم داشت.

   

  شهردار تبریز با بیان اینکه در حوزه‌های ورزشی، اجتماعی و فرهنگی پیوست ویژه‌ای در لایحه برنامه و بودجه سال آینده ارائه شده است، تاکید کرد: سال آینده در بخش خرید تجهیزات مورد نیاز و حوزه ایمنی ۱۷۰ درصد افزایش بودجه به نسبت سال جاری خواهیم داشت.

   

  هوشیار با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد تعهدات عمرانی سال جاری شهرداری محقق شده است، گفت: توجه به پایان پروژه‌های نیمه‌تمام یکی دیگر از بخش‌های حائز اهمیت لایحه برنامه و بودجه سال آینده شهرداری است.

   

  وی با بیان اینکه تصویب به موقع بودجه می‌تواند منجر به تسریع عملیات عمرانی از طریق برگزاری به هنگام مناقصات مربوطه می‌شود، افزود: ۵۰ درصد چهارچوب بودجه سال آینده شهرداری مربوط به حوزه حمل‌ونقل عمومی است.

   

  شهردار تبریز احداث ورزشگاه ۱۵ هزار نفری را از برنامه‌های عمرانی سال آینده دانست و اظهار کرد: در صورت موافقت شورای اسلامی شهر استارت پروژه ویژه احداث نمایشگاه بین‌المللی نیز سال آینده زده خواهد شد.

   

  هوشیار با اشاره به جایگاه ویژه مشارکت مردمی و سرمایه‌گذاری در بودجه سال آینده، ادامه داد: پس از مذاکراتی، ۱۴ پروژه شهری را با مشارکت بخش خصوصی آغاز خواهیم کرد و در حال حاضر احداث چند هتل نهایی شده است.

   

  وی از افزایش صددرصدی صدور پروانه در بافت فرسوده کلان‌شهر تبریز خبر داد و تصریح کرد: سیاست‌های تشویقی شهرداری منجر به افزایش این رقم شده است، همچنین سال گذشته در مجموع یک میلیون و ۲۰۰ هزار متر مربع پروانه ساختمانی صادر شده بود، در حالی که این رقم در ۹ ماه سال جاری به بیش از ۲ میلیون و صد هزار متر مربع افزایش یافته است.

   

  شهردار تبریز با اشاره به اهمیت حفظ هویت معماری ایرانی و اسلامی خاطرنشان کرد: پروژه «میار میار» بر اساس الگوهای معماری ایرانی و اسلامی در حال اجرا است، چراکه نگاه تجاری به این پروژه وجود ندارد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز