• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۴ دی ۱۴۰۲ | کد خبر : 50331
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  افزایش ترافیک تبریز با اجرای ناقص رمپ و و لوپ‌ها
  دیبا: معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه اجرای ناقص رمپ و لوپ نقش بسزایی در افرایش ترافیک دارد، گفت: برخی از مشکلات شهری که نیمه کاره هستند به شهرداری تحمیل می شوند اما در صورت اتمام این موارد، شاهد ترافیک‌روان تری خواهیم بود.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، جبار علی ذاکری امروز در یکصد و شصت و هشتمین جلسه شورای شهر تبریز اظهار کرد: امسال گام های موثری در حوزه حمل و نقل عمومی به ویژه در بخش توسعه زیرساخت های قطار شهری و سرمایه گذاری رقم خورده است که آثار آن سال های بعد مشهود خواهد بود.

   

  وی با اشاره به انعقاد قرداد طرح جامع حمل و نقل و ترافیک تبریز در سال جاری، افزود: امیدواریم با تسریع اجرای این موضوع معضل موجود در بخش حمل و نقل و ترافیک شهری تبریز مرتفع شود، البته مطالعات کارشناسی این طرح زمان‌بر بوده و تا آن زمان با درایت شورا و شهرداری برنامه های میان مدت برای کاهش ترافیک شهری اجرا شود.

   

  معاون امور عمرانی‌ استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه خط یک مترو تبریز از لحاظ اجرای پروژه های عمرانی احداث مسیر عملیاتی شده است، خاطر نشان کرد: در این خط بحث سرفاصله زمانی بین قطارها و تکمیل و رفع نواقص سیگنالینگ در دست اقدام است.

   

  جبارعلی ذاکری گفت: بکارگیری حمل ونقل ترکیبی نقش موثری در کاهش ترافیک‌ در کنار ایجاد پارک سوارها از لحاظ توزیع مسافران شهری دارد.

   

  ذاکری با قدردانی از اقدامات شورا ‌و شهرداری در نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی خاطر نشان‌کرد: ورود اتوبوس های جدید به شهر و نوسازی تاکسی نتایج خوبی در شهر داشته است و امیدوارم امسال تاکسی های فرسوده از رده خارج شود.

   

  وی مسیرگشایی ۴۵ متری انقلاب، جزو بزرگترین پروژه مسیرگشایی در کلانشهرها خواند و یاد آور شد: وزارت راه و شهرسازی وزارت کشور توجه ویژه دارند.

   

  ذاکری در ادامه تصریح کرد: نقطه نظرات کارشناسی در کمیسیون ماده پنج و شورای ترافیک استان در خصوص این پروژه احصا شده است.

   

  معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه اجرای ناقص رمپ و لوپ نقش بسزایی در افرایش ترافیک دارد، گفت: برخی از مشکلات شهری که نیمه کاره هستند به شهرداری تحمیل می شوند اما در صورت اتمام این موارد، شاهد ترافیک‌روان تری خواهیم بود.

   

  وی با قدردانی از شورا و شهرداری و اداره برق به جهت اتمام پروژه تعریض اتوبان شهید کسایی در عرض شش ماه، تصریح کرد: رمپ و لوپ‌های شهید کسایی بحثی است که ضرورت دارد هم راهداری و شهرداری در این حوزه ورود پیدا کنند.

   

  شهردار تبریز نیز در این جلسه ضمن قدردانی از همراهی و حمایت معاون امور عمرانی‌ استاندار آذربایجان شرقی در خصوص هماهنگی دستگاه‌های دولتی اظهار کرد: برخی موضوعات و مسائل در رابطه با شرکت‌های خدمات رسان با شهرداری وجود دارد که نیازمند حل آن هستیم. طبق قانون هزینه هایی که در این حوزه انجام می گیرد، بر عهده شرکت های خدمات رسان است.

   

  یعقوب هوشیار در خصوص تامین هزینه انشعابات در پروژه هایی که از وظایف اصلی شهرداری نیست، تصریح کرد: تلاش شهرداری اتمام پروژه در سریعترین زمان ممکن مانند تعریض اتوبان شهید کسایی است و حل موضوع در گرو تعامل و همکاری شرکت های خدمات رسان است.

   

  به گفته هوشیار، طبق قانون درآمد پایدار برخی از هزینه ها بر عهده شرکت‌های خدمات رسان است ولی در برخی موارد شرکت‌ها هزینه را تقبل نمی کنند و این موضوع نیازمند بررسی و حل موضوع است.

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز