• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۳ دی ۱۴۰۲ | کد خبر : 50309
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دهه فجر فرصت مناسبی برای بیان خدمات برجسته نظام به مردم است
  دیبا: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: ایام دهه فجر انقلاب اسلامی فرصت مناسبی برای بیان خدمات برجسته نظام به مردم است.

  به گزارش دیباخبر به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم روز شنبه در نشست سیاست گذاری و برنامه‌ریزی دهه فجر انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی، اظهار کرد: اهداف انقلاب و ضرورت استمرار آن همچنین اقدامات اساسی و برجسته‌ای که در مسیر توسعه و پیشرفت کشور انجام شده است باید به اطلاع مردم رسانده شود.

  وی همچنین تاکید کرد: به تبعیت از امام راحل و همین طور مقام معظم رهبری باید ایام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را گرامی بداریم.

  حجت الاسلام آل هاشم افزود: جشن ‌ها و گرامی‌داشت های ایام الله دهه فجر یکی از امتیازات جمهوری اسلامی ایران است چون این مراسم‌ مردمی است در حالی که در کشورهای دیگر سالروز انقلاب‌ها غیر مردمی برگزار می‌شود.

  وی با اشاره به علل و منشاء انقلاب اسلامی گفت: پیدایش انقلاب اسلامی متفاوت از انقلاب‌های دیگر جهان مثل انقلاب فرانسه، روسیه و سایر کشورهاست و به خاطر اشغال زمین و اهداف نظامی یا منافع اقتصادی نبوده است.

  وی خاطرنشان کرد: انقلاب ایران با اهداف مشخص و بالایی شکل گرفت و هدف اصلی آن گسترش دین اسلام بوده است و قابل مقایسه با انقلاب های دیگر کشورها نیست.

  امام جمعه تبریز همچنین ادامه داد: در این ایام باید اقدامات و کارهای انجام شده نظام را به اطلاع مردم برسانیم تا مردم بدانند نظام جمهوری اسلامی ایران چه کارهایی را با هدف ایجاد رفاه و آسایش در جامعه انجام داده است.

  وی همچنین یادآور شد: شاید برخی مشکلات معیشتی و اقتصادی برخی کارهای انجام شده را تحت تاثیر قرار داده باشد اما اقدامات انجام شده در جهت خدمت به مردم پس از پیروزی انقلاب اسلامی قابل مقایسه با هیچ مقطع تاریخی به خصوص با دوره طاغوت نیست.

  امام جمعه تبریز همچنین به حضورش در یکی از روستاهای هوراند و خدمات در حال اجرا از جمله گازرسانی، ساخت مسکن و راه سازی در جهت ارتقای سطح زندگی مردم روستا اشاره و تاکید کرد: چندی پیش این روستا شناسایی و به کمک ادارات مختلف مورد توجه قرار گرفت تا محرومیت زدایی شود و این اقدام در کمترین زمان ممکن انجام شد.

   

  وی افزود: توسعه خدمات از جمله آب، برق ، بهداشت و مخابرات در روستاها موجب کاهش مهاجرت و تداوم کار و تولید در روستاها می شود.

  وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب در هر شهری تعداد بیمارستان‌ها و پزشکان کفاف نیاز آن شهرها را نمی‌داد و بیشتر کار طبابت توسط پزشکان بنگلادشی، هندوستانی و پاکستانی انجام می‌شد، گفت: اکنون تعداد پزشکان ایران به حدی رسیده است که به کشورهای دیگر نیز خدمات ارائه می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه اکنون تبریز به قطب پیوند قلب کشور تبدیل شده و امسال ۴۰ پیوند کبد نیز انجام شده است، گفت: این موفقیت‌ها و خدمات در ایام دهه فجر به مردم اطلاع رسانی شود.

  حجت الاسلام آل هاشم با بیان عوامل پیروزی‌ انقلاب اسلامی ایران، گفت: رهنمودهای پیامبر گونه امام راحل در کنار وحدت و همدلی ملت، عامل پیروزی انقلاب شد.

  نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد: اکنون نیز بقای انقلاب به همین عوامل بستگی دارد به طوری که انقلاب با همان صلابت ابتدای انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب هدایت می‌شود.

  وی اظهار کرد: وحدت مردم است که کشور را از گزند دشمنان مصون نگه داشته است و بر این اساس نباید موجب رنجیده خاطر شدن مردم شویم.

  وی ادامه داد: رویش‌های زیادی در سال‌های اخیر داشتیم که بیش از ریزش‌ها بوده به طوری که همین جوانان کشور به عنوان مدافعان حرم از اهل بیت ( ع) حمایت کردند و شهید شدند.

  نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی همچنین با تاکید بر برخورد منطقی با جوانان گفت: از ظاهر آنان نمی‌توان در مورد باطن یا شخصیت آنها قضاوت کرد.

   

  وی خاطرنشان کرد: اکنون در اعتکاف مساجد در ایام شب‌های قدر تمام مساجد را جوانان پر می‌کنند گرچه ممکن است کمی تیپ متفاوتی داشته باشند.

  وی همچنین با بیان اینکه باید همواره پشتیبان اهداف و ارزش های انقلاب اسلامی باشیم، تاکید کرد: باید پشتیبان مقام معظم رهبری و اهداف ایشان، اهداف والای شهدا و حافظ خون شهدا باشیم.

  امام جمعه تبریز همچنین با اشاره به اینکه نقش زنان در پیروزی و پیشبرد انقلاب اسلامی انکارناپذیر است، گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی زنان از جایگاه والایی برخوردار شدند و در بیشتر حوزه‌ها به خصوص حوزه درمان، دانشگاه‌ها ، خانواده و حوزه تعلیم و تربیت نقش ایفا کردند و این نقش ها باید برجسته و اطلاع رسانی شود.

   

  وی همچنین با بیان اینکه ابتکارات و اختراعات جوانان بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد و به اطلاع مردم رسانده شود، تاکید کرد: در حوزه آموزش و پرورش به دانش آموزان بهای بیشتری داده شود .

  وی همچنین با تاکید به نقش بسیج و توسعه آن در سطوح مختلف گفت: بسیج باید تقویت شود چون به انقلاب خدمات ارائه می‌کند.

  حجت الاسلام آل هاشم همچنین با اشاره به اینکه فرهنگ انقلاب اسلامی صادر شده است، گفت: مقاومت یمن در مقابل استعمار و استکبار و مقاومت مردم مظلوم غزه و فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی نشان از صدور فرهنگ انقلاب تلاش‌های انجام شده شهید حاج قاسم سلیمانی دارد.

  حجت الاسلام آل هاشم خاطرنشان کرد: مردم غزه به رغم تقدیم بیش از ۲۳ هزار شهید مقاومت اکنون کوچک‌ترین تمایلی برای سازش و تسلیم ندارند و به طور قطع پیروز میدان خواهند شد.

  وی ادامه داد: مردم و مقاومت یمن نیز مقابل استکبار و استعمار ایستاده‌اند و این فرهنگ مقاومت برگرفته از فرهنگ انقلاب اسلامی ایران است.

  حجت الاسلام میکائیل اسکندری رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان با ۲۴ کمیته و ۱۲ عضو اصلی فعالیت خود را آغاز کرده است و بر جنبه مردمی برنامه ها توجه ویژه دارد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز