• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۱۵ دی ۱۴۰۲ | کد خبر : 50177
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  آخرین اخبار از تأیید صلاحیت‌های انتخابات مجلس در آذربایجان شرقی
  دیبا: اخبار غیر رسمی از تأیید صلاحیت همه گزینه‌های مطرح تصدی نمایندگی صندلی مجلس از حوزه‌های انتخابیه آذربایجان شرقی به غیر دو نماینده فعلی مجلس در تبریز و ملکان حکایت دارد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، بر اساس اخبار غیررسمی تمام نمایندگان فعلی استان آدربایجان شرقی که برای انتخابات مجلس آینده کاندیدا شده اند به غیر از احمدعلیرضا بیگی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی و سیدعلی موسوی نماینده مردم ملکان در مجلس در هیئت نظارت انتخابات تایید شدند.

   

  براساس این گزارش، در هیات‌های اجرایی انتخابات از نمایندگان فعلی مجلس احمد علیرضا بیگی، مسعود پزشکیان و علیرضا منادی نمایندگان تبریز ، الهوردی دهقان نماینده مردم ورزقان در مجلس، سیدعلی موسوی نماینده مردم ملکان و علیرضا نوری نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی مهر تایید نگرفته بودند.

   

  این گزارش می افزاید، هیات نظارت در حوزه انتخابیه تبریز تنها به احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز مهر تایید نداده و مسعود پزشکیان اصلاح طلب و علیرضا منادی که هیات اجرایی تایید نشده بودند در هیات نظارت مهر تایید گرفتند.

   

  تاج‌الدینی، متفکرآزاد و محمدحسین فرهنگی نمایندگان فعلی تبریز در مجلس هم در هیات اجرایی و هیات نظارت تایید شدند.

   

  علیرضا نوری نماینده مردم بستان آباد متمایل به اصلاح طلبان و الهوردی دهقان نماینده مردم ورزقان که در هیات اجرایی تایید نشده بودند در هیات نظارت مهر تایید گرفتند.

   

  گزارش فارس حاکی است بدین ترتیب از ۱۹ نماینده فعلی مجلس که همگی برای انتخابات مجلس کاندیدا شده اند تنها احمدعلیرضا بیگی از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو و سیدعلی موسوی از حوزه انتخابیه ملکان تایید نشده‌اند.

   

  آدربایجان شرقی در مجلس صاحب ۱۹ کرسی از ۱۳ حوزه انتخابیه است تبریز، آذرشهر و اسکو صاحب ۶ کرسی و میانه ۲ کرسی و بقیه حوزه ‌ا صاحب یک کرسی هستند.

   

  گزارش فارس حاکی است، فرمانداری‌های حوزه‌های انتخابیه ۲ روز جمعه و شنبه ۱۵ و ۱۶ دی‌ماه را برای اطلاع‌رسانی به داوطلبان مجلس شورای اسلامی فرصت دارند.

   

  داوطلبانی که در این مرحله تایید نشدند ۳ روز از یکشنبه ۱۷ تا سه شنبه ۱۹ دی‌ماه فرصت دارند تا اعتراض خود را در شورای نگهبان ثبت کنند.

   

  شورای نگهبان نیز از روز چهارشنبه ۲۰ دی ماه تا ۱۹ بهمن ماه به شکایات رسیدگی و نتایج را اعلام می‌کنند

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز