• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۱۵ دی ۱۴۰۲ | کد خبر : 50167
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  سخنان بی‌تعارف آل‌هاشم با رئیس سازمان محیط زیست درباره مازوت سوزی نیروگاه تبریز
  دیبا: امام جمعه تبریز با انتقاد از عدم صدور مجوز طرح توسعه‌ای نیروگاه تبریز که مشکل مازوت سوزی آن را حل خواهد کرد، گفت: آقای سلاجقه!این مازوت‌سوزی تخریب بیشتری دارد یا سوخت گاز و گازوئیل؟

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، آیت الله سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز اظهار کرد: هفته گذشته بدون اطلاع قبلی به نیروگاه حرارتی تبریز رفتم و دیدم که کارکنان و کارگران مشغول فعالیت هستند و موضوع آلودگی را بررسی می‌کردند؛ البته بنده در تابستان تذکر داده بودم که از هم اکنون به فکر زمستان باشید و معا‌ون عمرانی استانداری نیز به موضوع خوب ورود کرده است.

   

  وی افزود: این نیروگاه در اختیار صندوق بازنشستگی کشوری است و وزارت‌های مختلفی در این خصوص نقش دارند و با توجه به اینکه مصرف گاز خانگی در اولویت است از این‌رو مصرف گاز برای نیروگاه با محدودیت روبه‌روست.

   

  آل‌هاشم ادامه داد: البته سوخت مازوت از یک ماه دیرتر شروع شد و نیروگاه مجبور به مازوت‌‌سوزی شده است و با توجه به اینکه این مازوت‌سوزی استاندارد نیست تصمیم بر یک طرح توسعه ضروری شده است که همه کارهای مطالعاتی طرح فاز توسعه‌ای نیروگاه انجام شده است و در مرحله اخذ مجوز زیست محیطی برای عملیاتی اجرایی آماده است ولی متاسفانه مجوزها داده نمی‌شود.

   

  نماینده ولی‌فقیه در استان خطاب به رئیس سازمان محیط زیست گفت: آقای سلاجقه! این مازوت‌سوزی تخریب بیشتری دارد یا سوخت گاز و گازوئیل؟ انتظار بررسی بیشتر و ارائه راهکار است تا مشکل آلودگی هوای تبریز و شهر و روستاهای اطراف آن را داریم.

   

  وی ادامه داد: طرح فاز توسعه‌ای نیروگاه حرارتی تبریز نخستین طرح کشور است و در حوزه انرژی تولید برق آذربایجان‌شرقی نیز ۶۰۰ مگاوات برق را افزایش داده و مشکل مازوت سوزی منتفی شده و مصرف آب این نیروگاه کاهش می‌یابد.

   

  امام جمعه تبریز گفت: اجرای فاز توسعه نیروگاه حرارتی تبریز یکی از مطالبات مردم قهرمان تبریز برای تولید انرژی پاک است و بیش از یک دهه قدمت دارد که با وجود وعده‌ها هنوز کاری نشده است و امیدواریم دولت خدمتگزاران دست هم دهند این مشکل تبریز را حل کنند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز