• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۹ دی ۱۴۰۲ | کد خبر : 50039
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  سد نهند همچنان در حسرت آب!
  دیبا: مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی ضمن ارائه گزارش آخرین وضعیت منابع آبی و کاهش چشمگیر بارش‌ها، از پر نشدن سد نهند تبریز خبر داد.

  به گزارش دیباخبر به نقل ازخبرگزاری فارس از تبریز، یوسف غفارزاده امروز در هفتمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان آذربایجان‌شرقی، ضمن ارائه گزارش آخرین وضعیت منابع آبی و کاهش چشمگیر بارش‌ها، از پر نشدن سد نهند تبریز خبر داد و گزارشی از وضعیت منابع آب استان، بارش‌ها، روان آب‌ها، ذخایر سدهای استان ارائه کرد.

   

  وی با بیان اینکه تا آخر آذرماه سال آبی (۱۴۰۳-۱۴۰۲)، ۵۱.۵ میلی‌متر است، گفت: این میزان بارندگی در مقایسه با مشابه سال قبل ۳۲.۷ درصد افزایش و نسبت به مشابه دراز مدت ۳۴.۳ درصد کاهــش نشان می‌دهد.

   

  غفارزاده اضافه کرد: بیشترین بارش در سال‌جاری در ایستگاه مراغه با ۸۶.۸ میلی‌متر و کمترین بارش در ایستگاه میانه با ۲۶.۱ میلی‌متر اتفاق افتاده است.

   

  وی خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت فعلی بارش‌ها، باید در مدیریت آب کلانشهر تبریز به کمبود منابع آب زیرزمینی هم توجه داشته باشیم که در این میان آگاهی بخشی به مصرف کنندگان برای همراهی مطلوب در مدیریت بهینه منابع آب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز