• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۲ | کد خبر : 49863
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  زمان ورود سامانه بارشی جدید به کشور
  دیبا: سازمان هواشناسی با صدور هشدار تداوم آلودگی هوا در ۱۰ شهر و تشدید آن از ورود سامانه بارشی به کشور طی روز جمعه و آغاز بارش باران، برف و رعدوبرق خبر داد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از توریسم آنلاین: پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد طی ۲ روز آینده در اکثر مناطق کشور جو پایداری حاکم است و با توجه به پایداری و سکون هوا غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی، کرج، تهران، اراک و اصفهان افزایش یافته که کاهش کیفیت هوا را به‌دنبال دارد.

   

  به گزارش تسنیم، روز جمعه بادر برخی مناطق شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز مرکزی ابرناکی، بارش باران،‌برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

   

  شنبه هفته آینده در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی، بخش‌هایی از مرکز و برخی مناطق بوشهر و فارس بارش باران، برف، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی شده است.

   

  یکشنبه آینده علاوه بر این مناطق در استان‌های ساحلی دریای خزر و به‌صورت پراکنده در بخش‌هایی از شمال شرق کشور بارش انتظار می‌رود.

   

  به گزارش تسنیم، روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در شمال غرب، غرب، شمال شرق، بخش‌هایی از مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد شدید و در مناطق مستعد احتمال وقوع پدیده گردوخاک پیش‌بینی شده است.

   

  توصیف سامانه: پایداری جو و سکون هوا

   

  زمان پایان: جمعه ۱۴۰۲/۱۰/۰۱

   

  نوع مخاطره: تداوم پایداری هوا همراه با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا

   

  منطقه اثر:

   

  چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۲۹: تهران، کرج، اصفهان، اهواز، سمنان، مشهد، یزد و اراک.

   

  پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۳۰: تهران، کرج، سمنان، اصفهان، اهواز، یزد، مشهد، اراک و تبریز.

   

  جمعه ۱۴۰۲/۱۰/۰۱: تهران، کرج، قزوین، سمنان، اصفهان، اهواز، مشهد و یزد.

   

  اثر مخاطره: افزایش غلظت آلاینده‌ها، افزایش شاخص آلودگی هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در مناطق پرتردد ناسالم برای تمام گروه‌ها.

   

  توصیه: مدیریت به منظور کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی در منابع متحرک و ثابت، کنترل فعالیت‌‌های صنعتی مراکز انتشار آلاینده‌ها، کاهش تردد غیر ضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز، به‌ویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری‌های قلبی و تنفسی، پایش مداوم ایستگاه‌های سنجش آلودگی توسط مراجع ذی‌صلاح و اتخاذ تدابیر لازم به منظور کنترل میزان آلودگی.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز