• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۲ | کد خبر : 49828
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  اجرای آزمایشی بارورسازی ابرها در آذربایجان‌شرقی
  دیبا: مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی، با اشاره به اجرای آزمایشی ۵ دستگاه ژنراتور زمینی بارورسازی ابرها در استان، از افزایش این تعداد تا ۲۵ ژنراتور زمینی طی ماه‌های آتی خبر داد.

  به گزارش دیباخبر، یوسف غفارزاده ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: از ۲۵ دستگاه بارورسازی ابرها در استان آذربایجان‌شرقی، پنج دستگاه ژنراتور زمینی در بالادست حوضه‌های آبریز سینیخ چای، گمناب چای و نهندچای به صورت پایلوت و آزمایشی مستقر شده است.

   

  وی اضافه کرد: این دستگاه‌ها به منظور ارزیابی عملکرد ژنراتورها به صورت پایلوت استانی در نظر گرفته شده و قرار است ۲۰ دستگاه دیگر توسط مرکز بهره‌برداری فناوری‌های نوین آب‌های جوی در ماه‌های آتی تحویل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی شود.

   

  مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی با اشاره به نقش ژنراتورهای زمینی بارورسازی ابرها، خاطرنشان کرد: این طرح تحقیقاتی در راستای استحصال بارش از سامانه‌های باران‌زای منطقه بوده و می‌تواند در تعدیل اثرات خشکسالی‌های اخیر نقش بسزایی را ایفا کند.

   

  مرکز بهره‌برداری فناوری‌های نوین آب‌های جوّی با همکاری شرکت‌های آب منطقه‌ای کشور از ماه‌ها قبل با انجام کار مطالعات و کارشناسی دقیق نسبت به شناسایی نقاط نصب ژنراتورها اقدام کرده و درصدد کاهش اثرات مخرب خشکسالی است.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز