• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲ | کد خبر : 49649
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  باران در اغلب شهرها و یخبندان در ۱۴ استان
  دیبا: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز پنج‌شنبه ۲۳ آذر در اغلب نقاط کشور بارندگی خواهیم داشت، گفت: فردا در ۱۴ مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

  به گزارش دیباخبر به نقل از فارس، صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: روز آینده ۲۲ آذر سامانه بارشی که امروز وارد کشور شده است، کل نیمه غربی کشور را دربرمی‌گیرد، شدت بارش‌ها در شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور خواهد بود.

   

  وی افزود: روز پنج‌شنبه ۲۳ آذر در اغلب نقاط کشور بارندگی خواهیم داشت و روز جمعه فقط در شمال شرق و نوار شرقی کشور بارش پیش‌بینی می‌شود و سامانه بارشی از کشور خارج خواهد شد.

   

  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در این مدت در مناطقی که بارش داریم کاهش دما پیش‌بینی می‌شود و در مناطق سردسیر بارش به شکل برف خواهد بود.

   

  ضیائیان اضافه کرد: روز شنبه ۲۵ آذر در اغلب نقاط کشور جوی آرام و پایدار پیش‌بینی ‌می‌شود.

   

  وی گفت: از ظهر چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۲۲ تا بعدازظهر جمعه ۱۴۰۲/۰۹/۲۴، وزش باد شدید با بیشینه سرعت وزش باد تا ۳۰ نات‌ و بیشینه ارتفاع موج در مناطق ساحلی بیش از ۱٫۵ متر و در مناطق دور از ساحل بیش از ۲ متر‌ روز چهارشنبه در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر و روزهای پنج‌شنبه و جمعه در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های بوشهر و هرمزگان، در خلیج فارس و تنگه هرمز و غرب دریای عمان، پیش‌بینی می‌شود.

   

  وی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری در برخی ساعات همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود و روز پنج‌شنبه آسمان تهران ابری همراه با بارش باران، گاهی وزش باد شدید در بعدازظهر پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۸ و ۳ درجه خواهد بود.

   

  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۸ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۸ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

   

  ضیائیان افزود: فردا در ۱۴ مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود که شامل اراک، اردبیل، ارومیه، اصفهان، تبریز، خرم‌آباد، زنجان، شیراز، شهرکرد، سنندج، قزوین، کرمانشاه، یاسوج و همدان خواهد بود.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز