• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۳ آبان ۱۴۰۲ | کد خبر : 49458
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مدارس آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود
  دیبا: بیست و ششمین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مدارس آذربایجان‌شرقی همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

  به گزارش دیباخبر به نقل از پانا،مسعود سعادتی در جلسه هماهنگی انتخابات شوراهای دانش آموزی مدارس بر اهمیت این تشکل اشاره کرده و بر نهادینه شدن جایگاه شوراهای دانش آموزی برای همه مدیران و عوامل اجرایی مدارس تاکید کرد.

   

  مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی مسایل تربیتی و پرورشی را اصلی ترین دغدغه جامعه عنوان کرد و گفت: در خصوص مسایل تربیتی باید جایگاه دانش آموزان به درستی تعیین شود.

   

  وی ادامه داد: مهارت پاسخ گویی به نیاز در نوجوانان زمانی تقویت می شود که عزت نفس داشته باشند و مدیریت ذهن و احساس دانش آموزان به سبب حساسیت برهه سنی ضرورت دارد که فعالیت های اجتماعی این مهم را برای نوجوانان فراهم می کند.

   

  سعادتی گفت: آموزش، بخش کوچکی از مسئولیت های دستگاه تعلیم و تربیت است و هدف اصلی مهارت حل مسئله و همفکری آموختن به دانش آموزان است.

   

  پناهعلی حسین زاده نیز در این جلسه هماهنگی گفت: بیست‌وششمین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی با شعار محوری «شورای دانش‌آموزی پیشران تحقق ایران قوی‌» به صورت متمرکز استانی در دبیرستان پرفسور هشترودی ناحیه سه تبریز برگزار می شود.

   

  معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان آذربایجان‌شرقی افزود: این انتخابات در همه واحدهای آموزشی دوره‌های تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم برگزار می‌شود.

   

  بر اساس تقویم اجرایی انتخابات شوراهای دانش آموزی تبلیغات و ارائه برنامه های کاندیداها پنج روز قبل از انتخابات، برگزاری انتخابات و رای گیری، اعزام بازدیدکنندگان و بازرسان به مدارس، ثبت و ارسال صورت جلسه انتخابات به منطقه، برگزاری جلسات منتخبین اعضای شورای دانش آموزی هر دو هفته یک بار و ارائه گزارش فعالیت های شورای دانش آموزی به منطقه و استان در طول سال تحصیلی انجام می‌گیرد.

   

  گفتنی است دانش‌آموزان داوطلب می‌توانند از طریق سامانه نورینو در my.medu.ir ثبت‌نام کنند و به مدت پنج روز قبل از انتخابات درباره دیدگاه‌ها، نظرات و برنامه‌های خود به تبلیغ بپردازند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز