• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲ | کد خبر : 49439
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  گروه‌های منتخب ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی تبریزیم معرفی شدند
  دیبا: گروه‌های منتخب ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی تبریزیم، در سه بخش مسابقه، کودک و نوجوان و آیینی سنتی توسط هیأت بازبینی اعلام شدند.

  به  گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، این هیأت، مرکب از رامین راستی دبیر جشنواره، افشین شاهوردی ، فرزاد تقی‌لر، سیروس مصطفی، و مهدی صالحیار دبیر اجرایی جشنواره، با مرور آثار ارائه شده به جشنواره طی دو روز ، اسامی آثار و کارگردان‌های منتخب را به تفکیک شهرهای شرکت کنندگان اعلام کردند.

   

  بر این اساس نمایش های ماندالا به کارگردانی فرشته جعفری از زنجان، نیشتر به کارگردانی مهدی خالقی از تبریز، نمکی به کارگردانی وحید صابر از تبریز، زخمه به کارگردانی حسنا قبادی از ایلام تهران، یک روز پرماجرا به کارگردانی الناز میرزایی غفاری از بوکان، کودکان کار به کارگردانی امیر مروند از سردرود، آهویی با روپوش قرمز به کارگردانی مجتبی خلیلی از اصفهان، پدر به کارگردانی مالک آبسالان از دهلران، سه دلقک و نصفی به کارگردانی امیر امینی از لاهیجان، شهر خوبان به کارگردانی بهنام کاوه از آبادان، مردان آهنین به کارگردانی مسعود کردی از همدان و لرستان، دوچرخه سوار به کارگردانی کژال راست‌بین از مریوان، معرکه کلنگ به کارگردانی مهدی شاکری از سردرود، هیاهوی این زمانه به کارگردانی امیرزارع زاده از سقز و معرکه به کارگردانی سوران حسینی از مریوان به عنوان نمایش های منتخب در بخش مسابقه انتخاب شدند.

   

  همچنین نمایش های من اویناماق ایستیرم به کارگردانی رقیه بهارمنش از مرند ، جیرتدان اویاقدی به کارگردانی بیتا سعادتی از تبریز، سفر عجیب به کارگردانی سما سیمرغی از مرند، چوپان راستگو به کارگردانی پارسا شریفی از تبریز ، کیسه زباله به کارگردانی بهناز قرطاسی از سردرود و شیلو به کارگردانی فرامرز غلامیان از سردرود به عنوان نمایش های منتخب در بخش کودک و نوجوان انتخاب شدند.

   

  در همین حال، نمایش های چمچه خاتون به کارگردانی ایلگار شهرک از تبریز، یایلیق به کارگردانی جواد ندیمی از جلفا و تولکی سنی به کارگردانی حسین صادقی اقدم از مرند به عنوان نمایش های برگزیده بخش آیینی سنتی انتخاب و معرفی شدند.

   

  براساس برنامه ریزی صورت گرفته از سوی دبیرخانه ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی تبریزیم، طی روزهای ۵ تا ۷ آبان نمایش های اعلام شده در محل اجرای خود برای رقابت داوران آماده خواهند شد.

   

  همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی تر در این خصوص به وبسایت سازمان به نشانی http://farhang.tabriz.ir مراجعه کنید.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز