• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۵ دی ۱۴۰۲ | کد خبر : 49056
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  عملکرد نسخه نویسی الکترونیکی در آذربایجان شرقی رضایت بخش است
  دیبا:مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: در صدد جذب رضایت مندی طرف های قرار داد هستیم چرا که یکی از شرکای مهم اجتماعی سازمان تامین اجتماعی، رضایت طرف های قرار داد و به طبع آن رضایت مردم است.

  به گزارش دیباخبر، ” حسن سیدی” در مراسم تجلیل از طرف های قرارداد نمونه مدیریت درمانی آذربایجان شرقی که در تالار رفاه گستر تبریز برگزار شد، اظهار کرد: در سازمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی نزدیک به دو هزار و ۹۰۰ طرف قرار داد اعم از پزشکان، داروخانه‌ها، بیمارستان ها و مراکز درمان و کلینیکی وجود دارد.

  وی افزود: ۱۶۸ درمانگاه، ۵۱ بیمارستان، ۸۱۹ متخصص و فوق تخصص، ۳۸ پزشک عمومی، ۱۰۴ دندانپزشک، ۴۶۲ پاراکلینیک، ۷۹۳ داروخانه جزو طرف های قرارداد مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی هستند.

  سیدی با بیان اینکه پرداخت ها نسبت به سال های گذشته در وضعیت مطلوب تری قرار دارد، ابراز کرد: هزینه‌ای که سازمان تامین اجتماعی به طرف های قرار داد درمان های غیرمستقیم هزینه کرده است، بالغ بر دوهزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است و امسال پیش بینی می کنیم این مقدار بیش از ۳ هزار میلیارد تومان باشد.

  مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: هزینه پزشکان تا فروردین ۱۴۰۲ را پرداخت کرده و در رابطه با داروخانه ها، ۴۰ درصد هزینه های مرداد و تیر ماه پرداخت شده است. با اجرای طرح دارویار، هرزمان که دولت هزینه‌ داروخانه ها را به سازمان تزریق کند، ما همان لحظه هزینه طرف قراردادهای داروخانه ها را پرداخت می کنیم.

  سیدی با اشاره به اینکه در خصوص پرداختی های پاراکلینیک ها فعلا وضعیت چندان مطلوبی نداشته و در حال حاضر بهمن ۱۴۰۱ را تسویه حساب کرده ایم.

  مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان اینکه وی به عمده برنامه های درمان سازمان تامبن اجتماعی اشاره کرد و گفت: نسخه نویسی الکترونیکی به دلیل نوپا بودن طبیعتا با چالش ها و نواقصی مواجه است که در صدد حل موانع نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی هستیم. اما با این حال وضعیت مناسبی در نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی داریم به طوریکه نسخه نویسی الکترونیکی با ۹۹ درصد و نسخه پیچی الکترونیکی ۹۷ درصد عملکرد رضایت بخشی داشته است.

  سیدی تصریح کرد: در شفاف سازی ضوابط و مقررات و ابلاغ سریع بخش نامه ها و فراهم کنندگان خدمات دچار نقص هستیم.

  وی ادامه داد: همچنین نظارت بر اجرای مفاد قرارداد فی مابین با هدف اصلاح روند و تعامل با متولیان درمان و سازمان نظام پزشکی و دانشگاه انجمن صنفی و مشارکت در جلسات، مدیریت هزینه با رویکرد تجویز منطقه ای دارو، خرید خدمات در بستر الکترونیک در بخش بستری سرپایی، خرید خدمات مبتنی بر راهنماهای بالینی به تاکید وزارتخانه از جمله برنامه های مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی استان است.

  مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: در خصوص خرید خدمات درمان ناباروری پرداختی های خوبی داشته ایم و در این راستا با چند مرکز خصوصی نیز قرار داد منعقد شده و ابلاغ کارنامه عملکردی مراکز در این راستا انجام می گیرد.

  سیدی اظهار کرد: در تبریز خدمات برای افراد بالای ۶۵ سال در کلیه بیمارستان های طرف قرارداد دولتی رایگان و صد در صد برعهده سازمان تامین اجتماعی است. این طرح نزدیک به ۲ سال است که در تبریز و برخی شهرستان های استان اجرا می شود.

  وی ابراز کرد: مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی همیشه مظلوم واقع شده است و از نظر بودجه ای و اداره ای همیشه مستقل از اداره کل بوده است. به طوریکه در درمان غیر مستقیم دوهزار و ۱۰۰ نفر یعنی سه برابر اداره کل همکار داریم.

  لذا در این مراسم از همکاران نمونه و موفق به جهت الگوسازی تجلیل و تقدیر خواهد شد؛ همچنین در این مراسم از خانواده های موفق، از آزادگان به مناسبت هفته دفاع مقدس تجلیل به عمل خواهد آمد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز