• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ | کد خبر : 48859
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  وضعیت شاخص کیفیت هوا در کلان‌شهرهای کشور؛ ۲۷ شهریور
  دیبا: وضعیت شاخص کیفیت هوای کلان‌شهرهای کشور، در سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط‌زیست منتشر شد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرنگار ایمنا، بر اساس سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط‌زیست، سنجش کیفیت هوا در کلان‌شهرهای اهواز با شاخص ۱۱۶، سمنان با شاخص ۱۳۹ و اراک با شاخص ۱۲۰ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارد.

   

  سنجش کیفیت هوا در کلان‌شهرهای کرج با شاخص ۹۰، بوشهر با شاخص ۶۸، تهران با شاخص ۸۲، شهرکرد با شاخص ۸۲، بیرجند با شاخص ۵۶، مشهد با شاخص ۸۶، بجنورد با شاخص ۶۹، زنجان با شاخص ۶۶، زاهدان با شاخص ۹۹، شیراز با شاخص ۷۴، قزوین با شاخص ۶۶، سنندج با شاخص ۶۶، کرمان با شاخص ۷۷، کرمانشاه با شاخص ۹۳، یاسوج با شاخص ۶۹، خرم‌آباد با شاخص ۷۹، همدان و یزد با شاخص ۷۴ در وضعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد.

   

  دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه کلان‌شهرهای تبریز با شاخص ۴۳، ارومیه با شاخص ۳۰، اردبیل با شاخص ۱۴، ایلام و قم با شاخص ۴۷ در وضعیت پاک (سبز) قرار دارد، شرایط کیفی هوای کلان‌شهرهای، گرگان، رشت، ساری و بندرعباس ثبت نشده است.

   

  شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز