• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۷ شهریور ۱۴۰۲ | کد خبر : 48586
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تحویل ۱۵۰ واحد خوابگاه متأهلی همزمان با هفته دولت
  دیبا: معاون مالی، اداری و منابع وزیر علوم گفت: با حمایت مقام معظم رهبری مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای تجهیز آزمایشگاه‌ها تخصیص یافته است و همزمان با هفته دولت ۱۵۰ واحد خوابگاه متاهلی تحویل شد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، علی خطیبی معاون مالی، اداری و منابع وزیر علوم

  امروز در نمایشگاه روایت خدمت در جمع خبرنگاران در مورد اقدامات عمرانی وزارت علوم در حوزه دانشجویی گفت: بر اساس سیاست های جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، دانشگاه ها را متعهد کردیم خوابگاه های متاهلی را افزایش دهند. کل خوابگاه های متاهلی تا قبل از سال ۱۴۰۲ در کل کشور ۱۲۰۰ واحد بود که هزار واحد از این تعداد قابل استفاده بود، در سال ۱۴۰۲ تعهد ۳۰۰ واحد داشتیم که ۱۵۰ واحد در اصفهان، اردبیل، سمنان و تبریز تحویل شد و ۱۵۰ واحد هم تا دهه فجر تحویل می دهیم. البته در تلاش هستیم تعداد بیشتری را بسازیم.

  وی در مورد تامین مسکن استادان و کارکنان دانشگاه ها نیز اظهار داشت: برای تامین مسکن استادان و کارکنان دانشگاه ها با توجه به قانون جهش ملی مسکن قرار شد بیش از هزار هکتار از اراضی دانشگاه ها را در توافق با وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن استادان استفاده کنیم. این اراضی نباید در پردیس اصلی باشد، طرح تفصیلی برای ساخت آن وجود داشته و باید به نحوی مازاد باشد.

  خطیبی ادامه داد: در مرحله اول استادان و کارکنان فاقد مسکن و در مرحله دوم همه کارکنان و استادان دانشگاه را با این طرح صاحب مسکن می کنیم.

   

  وی از راه اندازی «سامانه سرو» خبر داد و گفت: سرو سامانه خدمات اشتراکی دانشگاه هاست. همه دانشگاه ها خدمات مختلفی از جمله مهمان سرا و استادسرا و غیره دارند. همه این خدمات در این سامانه سرو sarv.msrt.ir ثبت شده است. استادان دانشگاه و کارمندان می توانند در صورت سفر یا ماموریت به شهرهای مختلف نیاز خود را در سامانه سرو ثبت و استفاده از این خدمات را رزرو و از امکانات آن استفاده کنند.

   

  وی اظهار داشت: وزارت علوم در فرصت تقریبا دوساله، غیر از اقدامات عمومی و کلی، اقدامات منحصر به فردی را در این دوره انجام داده است و در حوزه های مختلف پژوهشی، آموزشی و مسائل رفاهی و معیشتی استادان دانشگاه اقدامات خاصی انجام شده است.

   

  خطیبی ادامه داد: در زمینه پژوهشی در راستای حمایت از تحقیقات دانشگاه ها با رویکرد تصحیح مسائل پشتیبانی پژوهش با کسب اجازه از مقام معظم رهبری اعتبار ۱۰۰ میلیون یورویی برای کمک به تجهیزات آزمایشگاهی از محل صندوق توسعه ملی در سال ۱۴۰۱ جذب شد که اکنون در حال پرداخت به دانشگاه ها هستیم و این مبلغ جدا از اعتبار مصوب دانشگاه ها بود.

   

  معاون اداری، مالی و منابع انسانی وزارت علوم گفت: اقدام دوم در راستای پژوهش حمایت از استادان جدیدالاستخدام در قالب پژوهانه به دستور وزیر علوم بود. بر این اساس بیش از چهار هزار عضو هیات علمی که در پنج سال اخیر جذب شدند، مشمول این حمایت شدند و برای استادانی که تحقیقات آزمایشگاهی و عملی دارند، مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان و برای افرادی که کار تئوری و نظری می کنند مبلغ ۴۰ میلیون تومان اعتبار پژوهانه تخصیص داده شد.

  خطیبی افزود: اقدام دیگر برای رفاه اعضای هیات علمی برقراری فوق العاده جهش علمی مبتنی بر عملکرد بود و فوق العاده شغلی جهش علمی را برای شماری از استادان تامین اعتبار کردیم.

   

  وی توضیح داد: هر استادی که پایه سالانه را دریافت کند ۱۰ درصد به میانگین پایه حقوق او اضافه می شود و اگر از میانگین امتیاز دانشکده بیشتر باشد ۱۵ درصد به پایه حقوق اضافه می شود.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز