• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۴ شهریور ۱۴۰۲ | کد خبر : 48495
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  جزییات اقدامات کلانشهرها در مرزهای هشتگانه و شهرهای کشور عراق برای اربعین
  دیبا: معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران و رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی اقدامات کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور را تشریح کرد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از ایسنا، حسین نظری در تشریح اقدامات کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور، گفت: کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی یکی از ۱۸ کمیته تعیین شده از سوی ستاد مرکزی اربعین حسینی کشور می باشد. این کمیته بر اساس وظایف و مأموریت‌های تعیین شده در مرزهای خسروی، مهران، شلمچه و چذابه، تمرچین، باشماق، ریمدان و میرجاوه و کشور عراق به خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی خواهد پرداخت.

   

  ️وی در ادامه مرزهای هشت گانه را برشمرد و گفت: در مرز مهران کلانشهرهای(اراک، کرج، ساری، قزوین) و شهرداری های مناطق ۵ و ۱۱ ، مرز زرباطیه شهرداری منطقه ۲، مرز شلمچه کلانشهر شیراز و شهرداری منطقه یک ، مرز چذابه شهرهای (اهواز، اصفهان، یزد) و شهرداری منطقه ۳ ، مرز خسروی شهرهای کرمانشاه و اردبیل و شهرداری منطقه ۲۲ ، مرز ریمدان شهرهای کرمان و بندرعباس، مرز میرجاوه شهر زاهدان، مرز باشماق شهر سنندج و مرز تمرچین شهرهای( ارومیه، زنجان، تبریز) مستقر و به ارائه خدمات در حوزه خدمات شهری به زائرین حسینی می پردازند.

   

  ️نظری به اعزام و استقرار ماشین آلات و نیروهای انسانی کلانشهرهای ایران در مرزهای هشتگانه اشاره کرد و گفت: در مرزهای هشتگانه ۳۳۴۰ نفر نیروی انسانی، ۶۲۹ دستگاه ماشین آلات خدمات شهری و آتش نشانی و حمل متوفیان، ۲۲۸۰ چشمه سرویس بهداشتی و حمام، ۱۳۷ تانکر آب و ۱۰۵ مه پاش مستقر شده اند. همچنین ۶۱۵ دستگاه اتوبوس نیز در کشور عراق مستقر می شوند که جهت جابجایی زائرین عزیز از مرز زرباطیه تا کوت فعالیت خواهند کرد.

   

  ️رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور به محل فعالیت شهرداری کلانشهرها در کشور عراق پرداخت و گفت: در شهر کربلا کلانشهرهای(تهران، رشت، همدان و اصفهان)، در شهر نجف کلانشهرهای(تهران، مشهد، کرج)، در شهر کوفه کلانشهر تهران، در مسیر نجف به کربلا(عمود ۱۰۷۰ تا ۱۱۷۰) کلانشهرهای تهران، قم و نیروهای خادم یار، شهرهای کاظمین و سامرا نیز کلانشهر تهران مستقر و به ارائه خدمات به زوار حسینی(ع) می پردازند.

   

  ️معاون شهردار تهران برنامه عملیاتی کمیته خدمات شهری ستاد اربعین در کشور عراق را برشمرد و گفت: در شهرهای کربلا، نجف، طریق، کوفه، سامرا و کاظمین ۲۷۰۰ نیروی انسانی از کلانشهرها، ۱۳۷ دستگاه ماشین آلات خدماتی، ۲۸۰ دستگاه اتوبوس، ۴۲۰ چشمه سرویس بهداشتی، لباس مناسب، تجهیزات کاری و انفرادی، مخزن و کیسه زباله به تعداد مورد نیاز و اسکان ۵۰۰۰ نفر در محل های تعیین شده از جمله مواردی است که توسط کمیته خدمات شهری ستاد اربعین کشور تأمین و ارسال شده است.

   

  ️نظری ادامه داد: آمادگی و رفع نواقص سایت های خدمات شهری، نظافت ، جمع آوری و انتقال پسماند، شستشو و پاکسازی المانها و معابر، راه اندازی و نگهداشت سرویس های بهداشتی و حمام، استقرار اکیپ های آتش نشانی، انجام تبلیغات محیطی، ارائه خدمات حمل و نقل به زائرین، نصب و راه اندازی سیستم صوتی و هماهنگی و ایجاد شرایط مناسب جهت توزیع غذای گرم توسط خیرین از جمله فعالیت‌های ضروری و مهم کمیته خدمات شهری ستاد اربعین کشور در مرزها به شمار می رود.

   

  ️بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، به گفته نظری کمیته خدمات شهری ستاد اربعین کشور برای برپایی اربعین حسینی در ایران و کشور عراق از ظرفیت های حوزه های مختلف شهرداری ها در برپایی مواکب با همکاری کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین و نیز از ظرفیت نیروهای مردمی داوطلب (بخش خصوصی در زمینه خدمات عمومی و بخصوص موضوع پسماند) نیز استفاده کرده است.

   

  انتهای پیام

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز