• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ | کد خبر : 48397
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  صنعت چاپ از صنایع پایه در حوزه توسعه جوامع محسوب می‌شود
  دیبا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در نشست روسای اتحادیه چاپخانه‌داران کشور در تبریز گفت: صنعت چاپ از صنایع پایه در حوزه توسعه جوامع محسوب می‌شود.

  به گزارش دیباخبر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی ،”سیدمحمدحسین بلاغی”اظهار داشت: ۴۰۸ واحد چاپخانه‌ای در آذربایجان‌شرقی فعالیت می کنند و میزان اشتغال مستقیم در صنعت چاپ استان بالغ بر پنج هزار نفر است.

   

  وی اظهار داشت: صنعت چاپ از صنایع پایه در حوزه توسعه جوامع محسوب می‌شود .

   

  وی افزود: ما در حوزه دانش،‌نیروی انسانی، توان فنی ،‌طراحی و … در حوزه صنعت چاپ از شرایط خوبی برخوردار هستیم و با توجه به اینکه ابعاد این صنعت هر روز بیشتر، پیچیده‌تر و متنوع‌تر می‌شود و با توجه به پیشرفت تکنولوژی در این حوزه دستگاه‌های موجود نیز باید به روز شده و بهره‌گیری از آخرین امکانات روز از اولویت‌های فعالان این حوزه باشد.

   

  بلاغی، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار ۲۹ بهمن مردم آذربایجان، اظهار داشت: ایشان در این دیدار تبریز را قطب و محور فرهنگ و تمدن غرب کشور عنوان کردند و این دیدگاه اندیشمندانه مقام معظم رهبری ایجاب می ‌کند تا تبریز در تمام حوزه‌های فرهنگی و هنری جایگاه اصلی خود را بازیابد و همه‌ی صنایع به اندازه و قدر و منزلت تبریز نقش آفرینی کنند.

   

  وی تصریح کرد:ما در حوزه بین‌المللی از قفقاز و آناتولی تا عراق و ترکیه و روسیه نیز جایگاه ویژه‌ای داریم و می‌بایست علاوه بر داخل کشور در سطح بین‌الملل نیز نقش ایفا کنیم.

   

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به شعار سال و اهمیت تحقق این شعار اشاره کرد و گفت: ما سعی می کنیم در این راستا تولید و حمایت‌ها را گسترش دهیم و تحقق این امر همچنین نیازمند اهتمام فعالان عرصه چاپ نیز هست.

   

  وی همچنین از اجرای طرح تبصره ۱۶ در سال گذشته در حوزه صنعت چاپ استان خبر داد و اظهار امیدواری کرد امسال ارقام در نظر گرفته شده برای این طرح به صورت قابل توجهی افزایش یابد.

   

   

  در این نشست روسای اتحادیه‌ چاپخانه‌داران کشور به تبیین نظرات و دیدگاههای خود برای بالنده تر شدن این صنعت پرداختند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز