• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ | کد خبر : 48389
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بیش از یک میلیون ۸۰۰ هزار نفر از مردم استان رایگان بیمه شده اند
  دیبا: مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی گفت: یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت چهار میلیون نفری استان از خدمات بیمه سلامت به صورت رایگان بهره‌مند هستند.

  به گزارش دیباخبر به نقل از روابط عمومی بیمه سلامت استان دکتر مجیدی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بالغ بر دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که از این تعداد حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در صندوق روستایی و نزدیک به ۶۰۰ هزار نفر در صندوق ایرانیان قرار دارند که به صورت رایگان بیمه شده اند.

   

  وی با بیان اینکه یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از بیمه شدگان استان رایگان است، افزود: تقریبا بیش از ۸۲ درصد جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت رایگان خدمات دریافت می‌کنند.

   

  مدیرکل بیمه سلامت استان یادآور شد: صندوق بیماران خاص و صعب العلاج با اعتباری در حدود ۵ هزار میلیارد تومان تصویب شد، که هدف این صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج بود که ۱۰۷ گروه بیماری در این صندوق شناخته شد.

   

  وی افزود: با اجرای طرح صندوق بیماران خاص و صعب العلاج بیش از ۴۸ هزار بیمار خاص و صعب العلاج در این صندوق ثبت نام کرده اند و از خدمات این صندوق بهره مند شده اند.

   

  دکتر مجیدی یادآور شد: انواع سرطان ها، دیابت، تالاسمی، هموفیلی، ام اس، دیالیز، اوتیسم، انواع پیوندهای کبد، قلب و بیماری‌های روانی مزمن، بیماری‌های قلبی عروقی هم اکنون در تعهد بیمه سلامت قرار گرفته است.

   

  مدیر کل بیمه سلامت استان گفت: ۲۸ میلیارد تومان در قالب خسارت متفرقه به بیماران خاص و صعب العلاج پرداخت شده است.

   

  دکتر مجیدی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های اصلی بیمه سلامت خدمات نازایی است گفت:در جهت حمایت از جوانی جمعیت و خانواده بیش از ۳ هزار و ۳۰۲ زوج نابارور از طریق سامانه ثبت نام نموده اند و از خدمات بیمه سلامت به صورت رایگان بهره‌مند شده اند.

   

  مدیرکل بیمه سلامت استان با بیان اینکه دو هزار و ۹۶۰ خانم و ۳۴۲ نفر آقا تحت خدمات درمانی نازایی هستند، گفت: این تعداد بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان خدمات نازایی گرفته‌اند.

   

  وی اضافه کرد: با توجه به اینکه آذربایجان‌شرقی پس از تهران، دومین استان از لحاظ درمان ناباروری است، خدمات ما علاوه بر خود استان، شمالغرب کشور را نیز پوشش می‌دهد.

  مدیرکل بیمه سلامت استان ادامه داد: ۷ مرکز در استان خدمات نازایی ارائه می‌دهد که بیمارستان الزهرا و مرکز جهاد دانشگاهی یکی از بزرگترین بیمارستان‌ها در این زمینه است و ما با همه این هفت مرکز طرف قرارداد هستیم.

   

  وی به ماده ۴۴، ۴۵، و ۵۳ بیمه سلامت اشاره کرد و گفت: مادران باردار تحت پوشش بیمه سلامت ۱۶ هزار و ۶۴۳ نفر مادر، مادران شیرده نیز ۶۳ هزار نفر، و کودکان زیر ۵ سال ۱۴۴ هزار و ۷۶۷ نفر است.

   

  دکترمجیدی خاطرنشان کرد: طبق قانون تمام مردم باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرند، از این‌رو ۵ دهک اول درآمدی که تاکنون بیش از۵۴۰ هزار نفر بودند رایگان بیمه شدند که از این تعداد ۴۴۷ هزار نفر به صورت اتوماتیک و از طریق سامانه به مدت یک سال درصندوق بیمه ایرانیان رایگان تمدید شدند.

   

  وی با اشاره به کاهش میزان مشارکت در پرداخت حق بیمه دهک‌های ۶ تا ۹ خاطرنشان کرد: میزان حق بیمه پرداختی دهک ششم از ۳۰ به ۲۰ درصد، دهک هفتم از ۴۰ به ۳۰ درصد، دهک هشتم از ۶۰ به ۴۰ درصد و دهک نهم از ۸۰ به ۵۰ درصد کاهش یافته است و میزان پرداختی حق بیمه دهک دهم نیز بدون تغییر باقی مانده است.

  مدیرکل بیمه سلامت استان ادامه داد: در طی سال ۱۴۰۲ تا سه روز پیش، ۶۷۰ میلیارد تومان از مطالبات موسسات درمانی طرف قرار داد استان توسط بیمه سلامت پرداخت شده است.

   

  وی گفت: مطالبات خردادماه داروخانه ها، مراکز بخش خصوصی، مراکز پاراکینیک تسویه شده است. مطالبات فروردین ماه بیمارستان‌های دولتی و خصوصی پرداخت شده است.

   

  دکترمجیدی یادآور شد: بیش از ۹۳ درصد مراکز و موسسات استان طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند و بیش از سه هزار و ۲۸۰ موسسه درمانی به مردم استان خدمات ارائه می دهند. ولی برخی از موسسات نیز هستند که ما خودمان تمایلی به انعقاد قرارداد با آنها نداریم.

   

  وی تاکید کرد: از نظر تعهدات بیمه سلامت هیچ فرقی با سایر بیمه‌ها ندارد.

   

  مدیرکل بیمه سلامت استان در پایان متذکر شد: گاها به تعدادی از شهروندان تماس گرفتند و ادعا کردند که از طرف بیمه سلامت هستند و در قبال ارائه خدمات بیمه تکمیلی مبلغ ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند که تمام این تماس‌هاسوء استفاده از نام بیمه سلامت بودی وارتباطی با بیمه سلامت ندارند و مردم فریب این تماس ها را نخورند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز