• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۵ تیر ۱۴۰۲ | کد خبر : 47788
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از سازمان‌های پیشرو
  دیبا: مدیرکل روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی گفت: کار روابط عمومی مدیریت دیدگاه‌ها و انتقال خواسته‌های گروه‌های هدف به گوش مدیران سازمان است.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرنگار ایانا در استان آذربایجان شرقی، محمد عزیزی راد در در جلسه شورای روابط عمومی‌های سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی که با حضور رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان، عضو انجمن روابط عمومی جهان اسلام و استاد برتر روابط عمومی کشور و نمایندگان خانه مطبوعات و انجمن روابط عمومی استان برگزار شد، گفت: سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از سازمان‌های پیشرو در عرصه روابط عمومی در سطح کشور است.

   

  وی افزود: با اینکه روابط عمومی نزدیک به ۸۰ سال است که به کشور وارد شده است، اما تا چند سال قبل جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده بود و قبل از رواج وسایل ارتباط جمعی، به صورت کنونی توسعه پیدا نکرده بود.

   

  عزیزی راد ادامه داد: شبکه‌های اجتماعی با وجود اینکه برخی آن‌ها را رسانه نمی‌دانند اما جایگاه خود را پیدا کردند و علیرغم آسیب‌هایی که دارند، دارای اثرات مثبتی نیز هستند و فرصت مناسبی را برای تعامل شهروندان با تصمیم‌گیران مهیا می‌کنند.

   

  مدیرکل روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به ارتقا جایگاه روابط عمومی در چهارسال اخیر گفت: بخشی از این ارتقا جایگاه، آگاهانه بوده است اما بخشی نیز در نتیجه جبر حاصل از ارتقا فناوری و گسترش شبکه‌های اجتماعی است.

   

  وی ادامه داد: مدیران روابط عمومی با تجهیز خود به علم روابط عمومی و استفاده از آخرین راهبردها و تکنیک‌های این عرصه که در کتاب‌ها، مقالات، مجلات و سایت‌ها آمده است می‌توانند جایگاه روابط عمومی را در سازمان ارتقا دهند.

   

  عزیزی راد اشتراک تجربه‌های شغلی را یکی دیگر از مواردی دانست که می‌تواند در بهبود جایگاه روابط عمومی و افزایش علم و تجربه مدیران آن کمک کند.

   

  وی روابط عمومی و بحث تبلیغات را در شرایط فعلی چند بعدی دانست و افزود: باید محتواهای متنوع و در قالب‌های مختلف تولید کنیم.

   

  مدیرکل روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی افزود: صاحب نظران در نظریه‌های خود کار اصلی روابط عمومی را مدیریت دیدگاه‌ها در درون و بیرون سازمان می‌دانند که با این مدیریت روابط عمومی بتواند گروه‌های هدف سازمان را مدیریت کند و خواسته‌های آنان را به مدیران سازمان منتقل کند تا سازمان بتواند متناسب با کارکرد خود برنامه‌ریزی کند. صداقت با مردم موجب ارتقا کارکرد سازمان خواهد شد.

   

  عضو شورای سیاست‌گذاری انجمن روابط عمومی استان آذربایجان شرقی نیز با اشاره به اینکه نخستین جشنواره روابط عمومی‌های برتر آذربایجان شرقی با عنوان «هنر هشتم»، ۲۵ تیرماه سال جاری و هم‌زمان با روز جهانی روابط عمومی و همچنین سالروز درگذشت حمید نطقی، پدر روابط عمومی ایران در تبریز برگزار می‌شود، اضافه کرد: این جشنواره به همت انجمن روابط عمومی آذربایجان شرقی و شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر درباره این جشنواره می‌توانند به آدرس www.azarpr.com/prfestival مراجعه کنند.

  مجتبی کرمانی زاده ادامه داد: آثار دریافتی روابط عمومی‌های بخش دولتی و بخش خصوصی در محورهای پژوهش و افکار سنجی، برنامه‌ریزی، انتشارات، اینترنت و فضای مجازی، چندرسانه‌ای، ارتباطات رسانه‌ای و مسئولیت‌های اجتماعی مورد ارزیابی و تقدیر قرار خواهند گرفت.

   

  وی گفت: مدیران و کارشناسان و فعالان روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی و ادارات تابعه می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

   

  نایب‌رئیس خانه مطبوعات و رسانه‌های آذربایجان شرقی نیز در این همایش با اشاره به‌ضرورت توجه به ارتقای کیفی مطبوعات محلی گفت: خانه مطبوعات و رسانه‌های آذربایجان شرقی به‌عنوان تنها تشکل رسانه‌ای دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تقویت استانداردهای کار خبری و رسانه‌ای را دستور کار خود قرار داده است.

  حمیده بردباری، با اشاره به برگزاری موفق جشنواره مطبوعات و رسانه‌های شمال غرب کشور توسط خانه مطبوعات و رسانه‌های آذربایجان شرقی گفت: برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی و جشنواره‌های متعدد مطبوعاتی به‌عنوان یکی از راهبردهای اصلی خانه مطبوعات در طول سال‌های گذشته به جد از طرف هیئت‌مدیره پیگیری شده و شاهد برگزاری موفق جشنواره مطبوعات شمال غرب کشور بعد از سال‌ها در سطح استان بودیم.

   

  وی گفت: در حال حاضر دوره‌های آموزشی خبرنگاری توسط خانه مطبوعات در حال برگزاری است و علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات به دفتر این تشکل مراجعه کنند.

   

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز