• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ | کد خبر : 46918
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
   ۸هزار عمل جراحی و ویزیت رایگان به نیت امام رضا(ع) در آذربایجان‌شرقی
  دیبا: مدیرکانون خدمت رضوی در آذربایجان‌شرقی گفت: از سال گذشته تاکنون بیش از ۲۲۵ هزار بسته معیشتی با ارزش ریالی یک میلیون تومان هر بسته توزیع شده همچنین توزیع گوشت قربانی، اعزام زائر اولی به مشهد مقدس، تهیه ۱۶۳ فقره جهیزیه، ویزیت رایگان، ۸ هزار عمل جراحی و ۶۰۰ خدمت با نیت امام رضایی انجام شده است.

   

  به گزارش دیباخبر به نقل از  خبرگزاری فارس از تبریز محمدیوسف شاکری، مدیرکانون خدمت رضوی در آذربایجان‌شرقی امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز که با حضور پرشکوه نمازگزاران در مصلای اعظم امام خمینی (ره) تبریز برگزار شد، اظهار کرد: کارهای فرهنگی، دینی و معنوی و توسعه سبک رضوی و بسترسازی برای جذب مردم برای مشارکت خدمت بی‌منت جزء وظایف تعیین شده برای کانون خدمت رضوی است.

   

  وی افزود: کانون خدمت رضوی برای مردم دلداده است و یک شبکه پایگاه امین و امن متشکل از یاوران رضوی است که با حرکت جدی ماموریت خود را انجام می‌دهد.

   

  مدیر کانون خدمت رضوی استان با اشاره بر جلوه‌های زیارت کانون رضوی گفت: این زیبایی‌ها بیشتر در دهه کرامت خود را نشان می‌دهد که با حضور خادمان آستان رضوی انجام می‌گیرد.

   

  وی به ۷۰۰ برنامه اجرا شده در استان به مناسبت دهه کرامت اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۱۸ خادم در استان هستند و برنامه پرچم‌گردانی می‌کنند که استقبال عجیبی از این پرچم‌ها شده است.

   

  شاکری ادامه داد: حضور خادمان در مناطق محروم، گلزار شهدا، حضور در خانه خانواده شهدا، توزیع بسته‌های معیشتی، آزادی زندانیان از جمله این برنامه‌هاست.

   

  وی خاطرنشان کرد: از سال گذشته تاکنون بیش از ۲۲۵ هزار بسته معیشتی با ارزش ریالی یک میلیون تومان هر بسته توزیع شده است، توزیع گوشت قربانی، اعزام زائر اولی به مشهد مقدس، تهیه ۱۶۳ فقره جهیزیه، ویزیت رایگان، عمل جراحی در حدود ۸ هزار و ۶۰۰ خدمت با نیت امام رضایی انجام شده است. (برخی از این عمل‌های جراحی بیش از ۲۰ میلیون تومان بود).

   

  مدیرکانون خدمت رضوی استان متذکر شد: اعزام چندین اتوبوس حامل بیماران صعب العلاج به حرم رضوی از دیگر کارهای انجام شده در این دهه پربرکت بود.

   

  وی با تاکید بر اینکه این دهه فرصتی است تا به مقام ارزش‌ها و حرمت خواهر و برادری اشاره و تصریح کرد: دهه کرامت یک هنگامه ارزشمند است.

   

  شاکری با تاکید بر اینکه رسالت ائمه برقراری عدالت در جامعه بود، یادآور شد: عدالت و رعایت آن یک وظیفه همگانی است که شامل مسؤولان فعلی و مردم می‌شود؛ همانطور که امیرالمومنین فرموده است که نباید به امانت نعمت به دید طعمه نگاه کرد.

   

  وی بیان داشت: انسان ذاتا کریم است و خودش هم ندارد خودش را ذلیل کند؛ انسان نوع‌دوست است و این جزء غرائض انسان می‌باشد؛ چرا باید وقتی در برخی مسؤولان می‌رویم، ماه‌ها طول می‌کشد تا جواب بدهد؟

   

  وی ادامه داد: خوشرویی، خوش اجتماع و خوش جوابی جزء وظایف مسؤولان طبق تاکید ائمه اطهار(ع) است.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز