• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ | کد خبر : 46841
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی مسکن با نرخ سود ۲ درصد پرداخت می شود
  دیبا:معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای دهک های یک و دو تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی با نرخ بهره ۲ درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله در نظر گرفته شده است.

  به گزارش دیباخبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،آقای هادی عباسی در خصوص آخرین وضعیت پیشرفت پروژه های نهضت ملی مسکن گفت: برای ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن به صورت گروهی و انفرادی زمین تامین و در اختیار گروه ها قرار داده ایم.

   

  به گفته معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی، ۵۵۰ هزار واحد مسکونی را در اختیار انبوه سازان قرار داده ایم و ۱۱۵ هزار واحد هم توسط نیرو های مسلح در اختیار این گروه قرار داده ایم.

   

  او می‌گوید: در بافت فرسوده ۱۰۰ هزار واحد شروع شده و در مرحله انعقاد قرار داد است و از سوی دیگر هم ۱۰۰ هزار واحد مسکونی به صورت خود مالکی قرار داد آنها منعقد شده و ۲۲۰ هزار واحد روستایی پروژه ها عملیاتی شده است و قسط اول و دوم را پرداخت کرده اند؛ بنابراین در مجموع یک میلیون و ۲۳۵ هزار واحد مسکونی عملیات اجرایی آنها شروع شده و تسهیلات آنها در حال پرداخت است.

   

  او گفت: علاوه بر بانک مسکن بانک های تجارت، ملت و ملی هم روند پرداخت تسهیلاتی آنها خوب شده است.

   

  عباسی ادامه داد: سقف تسهیلات نهضت ملی مسکن به ۵۵۰ میلیون تومان با نرخ ۲۳ درصد افزایش یافت، در تمامی شهرها به صورت یک دست این تسهیلات پرداخت می شود و طبق مصوبه شورای عالی مسکن دهک های یک و دو تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۲ درصد به صورت ۱۵ ساله را دریافت کرده و دهک های سه و چهارم تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۲ درصد به صورت ۱۵ ساله دریافت می کنند.

   

  معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: تامین خدمات زیر بنایی و آب و فاضلاب را از منابع استانی و وزارت نیرو تعیین و تکلیف کرده ایم.

   

  او گفت: تفاهم نامه با وزارت علوم برای ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی به صورت خوابگاه دانشجویان را منعقد کرده ایم و در دانشگاه های یزد و کرمان تفاهم نامه منعقد کرده ایم، همچنین با صنایع و دستگاه های مختلف هم برای ساخت مسکن کارگری وارد مذاکره شده ایم.

  بر چسب ها: , ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز