• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر : 46766
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بخشی از ۴ میلیون مسکن مورد نیاز کشور در بافت فرسوده احداث شود
  دیبا: نایب رئیس مجمع رؤسای کمیسیون شهرسازی کلان‌شهرها و مراکز استان‌های کشور گفت: بر اساس قانون جهش تولید به‌ ویژه ماده ۱۲، بخشی از چهار میلیون مسکن مورد نیاز کشور را می‌توان در بافت‌های فرسوده و حاشیه‌نشین ساخت.

   

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، فریدون بابایی اقدم در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: بالغ بر ۸۰ درصد جمعیت ۸۵ میلیونی کشور در شهرها زندگی می‌کنند، شهروندان این شهرها با چالش‌های بسیار روبه‌رو هستند که بافت فرسوده ابر چالش شهرها محسوب می‌شود.

   

  وی با بیان اینکه پیش از آنکه برنامه چشم‌انداز شهری مطرح شود، شاهد طرح‌های توسعه شهری هستیم، افزود: در این نشست و نشست‌های مشابه مباحث شهرسازی، معماری، طراحی و بازآفرینی شهری مطرح شده، اما مهم‌ترین محور گفت‌وگوها بازآفرینی شهری است.

   

  عضو شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه بررسی ظرفیت و تکالیف ملی از دیگر مباحث مورد بحث است، تصریح کرد: بر اساس قانون جهش تولید به‌ویژه ماده ۱۲، بخشی از ۴ میلیون مسکن را می‌توان در بافت موجود شهرها، اراضی خالی، بافت‌های فرسوده و حاشیه‌نشین ساخت، امر مهمی که در قانون نیز منعکس شده است.

   

  بابایی اقدام خاطرنشان کرد: به رسمیت شناختن سکونتگاه‌های غیر رسمی اقدام خوبی بود، اما ناتمام ماند، زیرا در بودجه ۱۴۰۲ شاهد تمدید این موضوع نبودیم و استان‌ها نیز نسبت به آن اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند.

   

  پایان پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز