• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر : 46479
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  نرخ باسوادی آذربایجان شرقی کمتر از متوسط کشوری است
  دیبا: استاندار آذربایجان شرقی گفت: نرخ باسوادی استان کمتر از نرخ متوسط کشوری است که یکی از دلایل آن اطلاق عنوان برخورداری به استان در سالهای گذشته و در نتیجه کم‌توجهی به حوزه آموزش بوده است.

   

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری مهر، عابدین خرّم صبح امروز (جمعه) در نشست کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با مدیران آموزش و پرورش استان که با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد، با اشاره به اینکه تبریز، شهر اولین‌هاست، گفت: همه اولین‌های تبریز از جنس هنر و علم و تحقیق است.

   

  وی افزود: بیانات رهبر معظم انقلاب درباره آذربایجان و تبریز مسئولیت ما را سنگین‌تر کرده و همه باید تلاش کنیم تا این خطه را به جایگاه واقعی و شایسته آن برسانیم.

   

  استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت قدردانی از تلاش‌های گذشتگان آموزش و پرورش، گفت: مردم تبریز و آذربایجان شرقی اولویت خاصی برای دستگاه تعلیم و تربیت قائل هستند که تداوم آن نیازمند توجه ویژه است.

   

  وی خاطرنشان کرد: نرخ باسوادی استان کمتر از نرخ متوسط کشوری است که یکی از دلایل آن اطلاق عنوان برخورداری به استان در سال‌های گذشته بوده و در نتیجه کم‌توجهی به حوزه آموزش بوده است.

   

  خرّم، توسعه متوازن خدمات تعلیم و تربیت را یکی از الزامات تثبیت معیشت دانست و گفت: مناطق مرزی استان به دلیل همجواری با کشورهای همسایه باید در این زمینه جزو اولویت‌ها باشد.

   

  وی افزود: بیش از ۳۷۰ مدرسه کانکسی در استان داریم که قرار است در سال جاری حایگزینی مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش آموز تمام شود.

   

  استاندار آذربایجان شرقی تحقق سند تحول آموزش و پرورش را که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز هست، نیازمند یک سند پایین‌دستی برای اجرا دانست و گفت: این سند پایین دستی می‌تواند متناسب با زیست بوم هر منطقه یا استان شود.

   

  وی گفت: دستگاه آموزش و پرورش در ماه‌های اخیر شاهد یک تحول کیفی بوده که امیدواریم همچنان تداوم یابد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز