• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر : 46465
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  پردیس تربیت مدیر مدرسه در دانشگاه فرهنگیان ایجاد می شود
  دیبا: سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: مطابق مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پردیس تربیت مدیر مدرسه در دانشگاه فرهنگیان ایجاد می شود.

   

  به گزارش دیباخبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،مراد صحرایی اظهار کرد: وظیفه اصلی این پردیس تربیت مدیران آینده و توانمند سازی مدیران فعلی مدارس است.

   

  وی همچنین با اشاره به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص برگزاری کنکور اختصاصی تربیت معلم از سال ۱۴۰۳، گفت: از سال آینده جذب دانشجو معلم در دانشگاه های تربیت معلم از راه کنکور اختصاصی خواهد بود که مواد امتحانی و ضرایب آن در ستاد تربیت شورای عالی فرهنگی به تصویب می رسد.

   

  صحرایی اضافه کرد: یکی از مشکلات اصلی ما در سال های متمادی این است که زمان کافی برای به گزینی و استعدادیابی نداشتیم.

   

  وی تاکید کرد: موضوع انتخاب معلم و انتخاب فردی برای معلم شدن و دانشجو معلمان باید قبل از زمان برگزاری آزمون آغاز شود تا فرد مستعد این ویژگی را پیدا کنیم.

   

  سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه باید معلم را پیدا کرد، گفت: به همین خاطر چند ماه قبل تر از کنکور عادی این آزمون برگزار می شود تا فرصت گزینش خوب داشته باشیم و مواد آزمون متناسب با نیازی است که در آینده داریم، خواهد بود.

   

  وی با بیان اینکه دانش آموزان با شرط معدل در این آزمون شرکت خواهند کرد، گفت: هدف از برگزاری کنکور اختصاصی ارتقا کیفیت آموزش و پرورش است.

   

  صحرایی افزود: معلمانی که از راه کنکور وارد سیستم آموزشی می شوند به عنوان طلایه داران تغییر در آموزش و پرورش و تحول در مسیر با نگاه به آینده تربیت شوند.

   

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز