• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر : 46445
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تجلیل از برگزیدگان جشنواره سفیران سلامت در تبریز
  دیبا:از برگزیدگان کشوری هفتمین دوره جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی در تبریز تجلیل شد

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری صداو سیما مرکز آذربایجان شرقی، سرپرست اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: این جشنواره با هدف ترویج سبک زندگی سالم ،کنترل بیماری ها و افزایش آگاهی در این زمینه در ۱۹ رشته از جمله سرود، شعر و قصه ، مدرس کوچک ،برنامه رادیویی سفیر سلامت، سخنوری ،مجله الکترونیکی، پویا نمایی، ایده پردازی و فیلم کوتاه داستانی درطول سال تحصیلی در استان برگزار شد.

  پوررادی افزود: هفتمین جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی در ۱۹ رشته در استان برگزار شد و یک هزار و ۱۵۷ اثر به مرحله استانی راه یافت و ۲۵ اثر در دانش آموزان و ۸ اثر در بخش فرهنگیان به مرحله ملی راه یافته و ۵ اثر برگزیده کشوری شد.

  وی خاطرنشان کرد: صحت بدن هم از روحی و هم از لحاظ جسمی مهم است و همانطور که انسان به تغذیه سالم نیاز دارد روح انسان نیز به خاطر متعالی شدن به غذای روحی نیاز دارد و آسیب دیدن روح به مراتب مهمتر از آسیب دیدگی جسم است.

  حسین خسروشاهی معاون اجرایی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز خاطرنشان کرد: دانش آموزان امروز، پدران و مادران فردای ایران اسلامی هستند و هم اکنون نیز می توانند رابط بین خانواده ها باشند و آموزه های حوزه سلامت را به جامعه منتقل کنند.

  سبک زندگی سالم، تغذیه سالم ، بهداشت دهان و دندان، اهمیت ورزش و تحرک بدنی، ایمنی و بهداشت محیط مدرسه، حفظ محیط زیست بازیافت تفکیک زباله و آلودگی هوا، بهداشت فردی پیشگیری بیماری های واگیر و غیر واگیر ، اهمیت واکسیناسیون و کمک‌های اولیه و امدادرسانی از موضوعات این جشنواره بود.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز