• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر : 46281
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  نشست تخصصی مسئولین حراست آموزش و پرورش نواحی و مناطق استان آذربایجان شرقی
  دیبا: نشست تخصصی مسئولین حراست آموزش و پرورش نواحی و مناطق استان آذربایجان شرقی صبح امروز ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد.

   

  به گزارش دیباخبر به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، تراب محمدی در این نشست یکی از حیاتی ترین نیازهای دستگاه ها را وجود دستگاه نظارتی عنوان کرد و گفت: نظارت بر روند درست کارها، اعتماد، شناسایی نیروهای کارآمد، انقلابی و با استعداد در ادامه ماموریت های تیم های نظارتی انجام پذیرد.

   

  معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری سخت ترین نوع مدیریت را مربوط به مراکز آموزشی دانست و سلامتی این ارگان ها را امنیت و سلامت جامعه دانست.

   

  وی مدیریت برخی بحران ها در مدارس را توسط مدیران و مسئولان دغدغه مند و شایسته ممکن دانست و توجه بر انتخاب مدیران مدارس را تاکید کرد.

   

  حجت الاسلام والمسلمین علی پوررادی در این نشست با اشاره به اهمیت سلامت و امنیت در جامعه گفت: جهت حفظ این دو‌مقوله مهم باید تعاملی پویا با محیط داشت و در این راستا تعامل سازنده با مدیران نواحی و مناطق جهت انجام بهتر امور کار گشا خواهد بود.

   

  وی با اشاره به نگاه پیامبر اکرم (ص) که فرمودند: ” قُلْ إِنَّمَا أَنَا بَشَرٌ مِثْلُکُمْ …” گفت: مانیز باید در هر پست و مقامی باشیم خود را همسو با معلمان و همکاران بدانیم و هیچ‌حق یا حقوق اضافه ای چه از نظر منزلت برای خود فراتر از فرهنگیان عزیز قائل نباشیم.

   

  مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: باید از هر گونه سوظن یا بدبینی نسبت به مجوعه و‌ پرسنل خدوم اجتناب شود ولی در عین حال باید با رصد دقیق و تحلیل وضعیت نسبت به حراست از ساحت مقدس تعلیم و تربیت استان اقدام نماییم.

   

  پورردادی‌گفت: کدام بنده است که دچار لغزش نشده باشد و ما خود نیز اگر لحظه ای نظر پروردگار باشد از این امر مبری نخواهیم بود و باید با نگاه کریمانه نسبت به مسائل موجود ورود کنیم.

   

  پوررادی با اشاره به سبک زندگی پیامبران علی الخصوص حضرت یوسف و شیوه برخورد او با برادرانش در اوج قدرت گفت: هرگز نباید خصومت های شخصی را در امور اداری دخالت داد.

   

  وی همچنین با اشاره به ایام امتحانات تاکید کرد: رصد دقیق این رویداد بزرگ آموزشی جهت جلوگیری از تضییع حقوق دانش آموزان مدنظر باشد.

   

   

   

  جانشین حراست کل استان نیز در ادامه گفت: حراست دیدبان و حافظ دستاوردهاى نظام مى باشد.

   

  شعبانی افزود : حفاظت پرسنل ،حفاظت اسناد، حفاظت فنی و حفاظت فیزیکی از وظایف ذاتی حراست های نواحی و مناطق است که در کنار رصد از کمبود ها و‌نقص ها و آسیب های موجود در مجموعه گزارش تهیه می کنند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز