• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر : 46260
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  آموزش و پرورش از بی‌ثباتی مدیریتی رنج می‌برد
  دیبا: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: هم اکنون وزارت آموزش و پرورش از بی‌ثباتی مدیریتی رنج می‌برد و این امر در تمام استان ها به خصوص آذربایجان شرقی نمود بیشتری دارد.

   

  به گزارش دیباخبر به نقل از خسروشاه نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز، بی ثباتی و نابسامانی را مهمترین مشکل وزارت بزرگ آموزش و پرورش دانست و با تاکید بر اینکه دولت باید تکلیف این مجموعه را در سریع ترین زمان مشخص کند، افزود: باید توجه داشت که تداوم این وضعیت مشکلات کنونی را چند برابر می کند.

   

  وی اظهار کرد: هم اکنون وزارت آموزش و پرورش از بی‌ثباتی مدیریتی رنج می‌برد و این امر در تمام استان ها به خصوص آذربایجان شرقی نمود بیشتری دارد.

   

  حجت الاسلام آل هاشم تعیین ۲ سرپرست برای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در طول یکسال را تاسف بار و تامل برانگیز خواند و گفت: اینکه طی یک دهه پنج وزیر و چهار سرپرست برای این مجموعه تعیین شود نشانه ای بارز از وضعیت بغرنج آن است.

   

  وی به توصیه های رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با معلمان و فرهنگیان اشاره و اظهار کرد: این فرمایشات در حقیقت منشور مهم درباره آموزش و پرورش به حساب می آید و می‌تواند برای وزارت آموزش و پرورش در بخش‌های مختلف پرورشی و آموزشی نقشه راه تلقی شود و مسیر آینده را هموارتر کند.

   

  حجت الاسلام آل هاشم بر اهمیت نهاد تربیتی در کشورهای مختلف به لحاظ ابعاد مختلف فرهنگی، آموزشی ، سیاسی و اقتصادی تاکید کرد و گفت: نباید با بلاتکلیفی آموزش و پرورش به این نهاد مهم ضربه زد چراکه در صورت بی توجهی، شرایط نابسامان کنونی در استان ها منجر به بروز انواع آسیب ها خواهد شد.

   

  وی با بیان اینکه مسائل آموزش و پرورش جز با نگاه راهبردی و نظام‌مند حل شدنی نیست، یادآور شد: از دولت مردمی توقع داریم نهاد آموزش و پرورش را جدی بگیرد که در این رابطه مجلس شورای اسلامی هم باید با پرهیز از هر گونه مسایل حاشیه ای و انتفاعی در کنار دولت بوده و به معلمان زحمتکش توجه ویژه داشته باشد.

   

  خطیب جمعه تبریز به هفته سلامت نیز اشاره کرد و با بیان اینکه طی هفته جاری برنامه های متنوعی از سوی دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، از فعالیت های این نهاد قدردانی و بر توسعه سلامت جامعه در ابعاد مختلف تاکید کرد.

   

  حجت الاسلام آل هاشم گفت: باید توجه داشت که توسعه پایدار تنها از طریق وجود نیروی انسانی سالم فراهم می شود.

   

  امام جمعه تبریز همچنین به سفر رئیس جمهور به سوریه اشاره کرد و گفت: سفر رئیس جمهور اسلامی ایران به سوریه در برگیرنده پیام بسیار مهم و راهبردی برای جهان است و آن اینکه ایران در زمان جنگ و صلح در کنار دوستان خود ایستاده است.

   

  حجت الاسلام آل‌هاشم با بیان اینکه سوریه در دهه گذشته روزهای سخت و پرتلاطمی را پشت سرگذاشته است، اظهار کرد: حفظ تمامیت ارضی سوریه بعد از یک کارزار نفس‌گیر توسط رزمندگان جبهه مقاومت به فرماندهی شهید حاج قاسم سلیمانی، در واقع تغییر مهندسی قدرت به نفع جبهه مقاومت بود.

   

  وی اظهار کرد: سفر رئیس جمهور کشورمان به سوریه باید فصل جدیدی از روابط طولانی دو کشور برادر سوریه و ایران بگشاید و توجه به تعاملات اقتصادی با کشور سوریه که در یک دهه گذشته از آن غفلت شده بود باید مهمترین بخش این سفر باشد .

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز