• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر : 46226
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ظرفیت هنر تئاتر در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بسیار بالاست
  دیبا: عضو هیأت انتخاب جشنواه ملی تئاتر رضوی گفت: ظرفیت های قابل توجهی در زمینه هنر تئاتر بچه های مسجد وجود دارد که بایستی شناسایی و تقویت شوند

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از آذربایجان شرقی، «سیدحسین فدایی حسین»، عضو هیأت انتخاب جشنواه ملی تئاتر رضوی امروز در دیدار با مدیر ستاد فهما استان آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که گروه های مختلف نمایشی در طول دهه های ۶۰ و ۷۰ در بطن مساجد شکل گرفته اند، اظهار داشت: تعداد قابل توجهی از هنرمندان برجسته تئاتر و سینمای کشور از همین مساجد آموزش و رشد کرده اند.

   

  عضو هیأت موسس دفتر مرکزی نمایش بچه های مسجد در سال ۷۴ با بیان این‌که پس از سال‌ها از ظرفیت هنر در مساجد غفلت شده است، خاطرنشان کرد: ظرفیت های قابل توجهی در زمینه هنر تئاتر بچه های مسجد وجود دارد که بایستی شناسایی و تقویت شوند.

   

  این نمایشنامه نویس و پژوهشگر حوزه تئاتر ادامه داد: اقدامات ارزشمندی در طول سال های اخیر از سوی کانون های فرهنگی هنری مساجد و دیگر نهادهای فرهنگی و انقلابی در راستای احیای هنر تئاتر مسجدی صورت گرفته است، اما کافی نیست.

   

  وی تصریح کرد: در سایه غفلت از این ظرفیت عظیم هنری در مساجد؛ استعدادهای ارزشمند هنر به ویژه در زمینه تئاتر مهجور مانده اند که برگزاری منظم جشنواره تئاتر بچه های مسجد به همراه کارگاه های مستمر آموزشی در صحن مسجد می تواند کاستی های گذشته را جبران کند.

   

  فدایی حسین با تأکید بر این‌که آماده تعامل حداکثری با ستاد فهما آذربایجان شرقی در زمینه توسعه هنر نمایش و تئاتر مسجدی هستیم، گفت: جشنواره ملی تئاتر رضوی که به میزبانی تبریز برگزار می شود؛ خود زمینه‌ای برای حضور و آشنایی هنرمندان مسجدی استان آذربایجان شرقی با تئائر و سال‌های نمایش شهر تبریز است.

   

  همچنین «مرتضی شفیعی» مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی در سخنانی با اشاره به این‌که برگزاری دوره های آموزشی در رشته های مختلف هنری در مساجد استان در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: امسال به دنبال تشکیل ده‌ها گروه تئاتر و سرود در سطح مساجد شهری و روستایی استان هستیم.

   

  وی با اشاره به این‌که آغاز اوقات فراغت دانش‌آموزان در فصل تابستان فرصتی برای ارایه خدمات آموزشی رایگان در رشته های مختلف هنری در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد است، گفت: ایجاد شرایط برابر برای بهره‌مندی از فرصت های آموزشی در عرصه های هنری در دستور کار قرار دارد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز