• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر : 46171
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  «روانشناسی» علمی نافع، باارزش و تأثیرگذار
  دیبا : آرش رنجبران روانشناسی را علمی بسیار نافع، باارزش و تأثیرگذار دانست.

  .به گزارش دیباخبر به نقل از خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، آرش رنجبران در جشن روز روانشناس و مشاور که با حضور جمع کثیری از دانشجویان و استادان روانشناسی و مشاوره در سالن استاد شهریار دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برگزار شد، گفت: امروز روانشناسی یک موضوع بسیار مهم و تأثیرگذار در همه عرصه‌های جامعه مانند صنعت، آموزش، صنعت، بازرگان، سیاست و … است.

   

  وی افزود: روانشناسی رکن اصلی جامعه و پیشرفت انسان بوده و انسان اگرچه با ظاهرجسمانی دیده می‌شود؛ اما آن چیزی که به انسان معنا می‌دهد روح و روان است.

   

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی به نافع بودن علم روانشناسی اشاره کرد و افزود: روانشناسی علمی بسیار نافع، باارزش و تأثیرگذار است. در تعریف کیفیت زندگی براساس سازمان بهداشت جهانی زندگی یک مفهوم ادراکی و ذهنی بوده و درکی که ما از زندگی داریم، با اهداف و انتظاراتی همراه است و برداشت‌ها، بخش عمده‌ای از کیفیت زندگی را می‌سا

  زد.

  رنجبران متذکر شد: همه دنبال سعادت و خوشبختی هستیم، اما هیچ تعریف و اثری از رضایت و خوشبختی نداریم و مدیریت این موضوع در جوامع برعهده روانشناس‌هاست.

   

  وی یادآور شد: جامعه‌ای که از نظر روانی سالم باشد یک جامعه قوی، مولد و متعالی است. نقش روانشناسی در جامعه ویژه و متفاوت است و در حوزه‌هایی که انسان‌ها تأثیرگذار هستند از جمله دانشگاه‌ها تأثیر روانشناسی منحصر به فرد است.

   

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی از استادان هیئت علمی، گروه روانشناسی و فعالان مرکز مشاوره امین قدردانی کرد.

   

  در پایان این مراسم از فعالان مرکز مشاوره امین دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با اهدای شاخه گل و لوح سپاس تجلیل شد.

   

  انتهای پیام/

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز