• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ | کد خبر : 45819
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بهره‌مندی از تکنولوژی‌های رادیولوژی به رغم تحریم‌ها در کشور
  دیبا:دبیر سی و هشتمین کنگره رادیولوژی ایران گفت: جامعه رادیولوژی به رغم تحریم ها و نوسانات ارزی، با همکاری شرکت های تجهیزات پزشکی، سعی فراوان کرده تا تکنولوژی روز دنیا در حوزه تصویربرداری را در کشورمان داشته باشیم

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا،  مرتضی طهماسبی افزود: با توجه اهمیت رادیولوژی در تشخیص و درمان بیماریها، انتظار می رود مسئولان با توجه ویژه به موضوع تصویربرداری، اهتمام خاص داشته باشند تا ارز لازم با نرخ های ترجیحی به شرکت های مرتبط به رادیولوژی تعلق گیرد تا موسسات رادیولوژی بتوانند دستگاه های به روز، داشته باشند.

  وی اظهار داشت: جوانان که امیدهای ما هستند با انگیزه بیشتر و با امید به آینده بدون احساس یاس و ناامیدی رشته تخصصی رادیولوژی را انتخاب کنند و همچنان شاهد انتخاب رشته رادیولوژی توسط دانشجویان برتر کشور باشیم.

  طهماسبی با اشاره به برگزاری سی و هشتمین کنگره رادیولوژی ایران از ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت سال ۱۴۰۲ در مرکز همایش های برج میلاد، ادامه داد: ‌در این کنگره بزرگ که به صورت سالیانه با همکاری اساتید و پژوهشگران رشته رادیولوژی برگزار می گردد و آخرین دستاوردهای رشته رادیولوژی مورد بحث‌ و بررسی قرار می گیرد.

  به گفته وی، با توجه به جهش عظیم رشته ‌رادیولوژی در سه دهه اخیر که مرهون رشد تکنولوژی در حوزه رایانه و تصویربرداری بوده و سی و هشتمین کنگره رادیولوژی ایران فرصتی است که روش های نوین تصویربرداری و تازه های این رشته مورد بحث‌ و بررسی قرار گیرد. ‌در طول چهار روز برگزاری، تمامی مباحث پیرامون رشته رادیولوژی در سخنرانی ها مطرح خواهد شد.

  طهماسبی افزود: تصویربرداری در بیماری های زنان، تصویربرداری ماسکولواسکلتال، تصویربرداری پستان و غیره از محورهای مورد بحث در این کنگره است و شرکت های تجهیزات پزشکی فعال در حوزه تصویربرداری نیز در نمایشگاه جانبی دستگاه های روز دنیا را عرضه می کنند.

  وی تصریح کرد: رادیولوژیست ها، دستیاران وکارشناسان رادیولوژی با بازدید از تکنولوژی های جدید می توانند ‌دستگاه های موجود در مراکز تصویربرداری را به روز رسانی کنند و نقش مهمی در ارتقا و پیشرفت رادیولوژی کشور ایفا کنند.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز