• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۸ شهریور ۱۴۰۱ | کد خبر : 45303
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مراسم و آئین کلنگ زنی پروژه ۳۵۲ واحدی طرح نهضت ملی مسکن طالقانی تبریزبرگزارشد
  دیبا:مراسم و آئین کلنگ زنی پروژه ۳۵۲ واحدی طرح نهضت ملی مسکن طالقانی تبریزبرگزارشد

  به گزارش دیباخبر به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی،به مناسبت گرامیداشت هفته دولت ویادوخاطره شهیدان رجایی وباهنر،آیین کلنگ زنی پروژه ۳۵۲ واحدی طرح نهضت ملی مسکن طالقانی تبریز، باحضوردکتر رحمتی معاون امور عمرانی استانداری استان،دکتر بخشی زاده مدیرکل راه وشهرسازی استان،مهندس سروری مدیرکل بنیاد مسکن استان وجمعی ازروسا ومدیران کل دستگاههای اجرایی استان وسایرعوامل اجرایی برگزارشد.

  درابتدای این مراسم بعد ازتلاوتی چند ازکلام ا… قرآن مجید مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی گفت: عملیات ساخت ۵۲۰ واحد مسکن ملی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت استان از سوی این بنیاد شروع شده است که امروز کلنگ زنی طرح نهضت ملی مسکن طالقانی با حضور مسئولین انجام شده که سریعا کارهای عملیاتی را شروع خواهیم کرد.

   

  مهندس حجت اله سروری اظهار داشت: تاکنون در سطح استان ۶۴ هزار ۷۵۴ نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد هفت هزار و ۶۷۴ متقاضی تایید صلاحیت شده نهایی هستند و جهت ساخت واحد مسکونی برای ۲ هزار و ۳۰۰ نفر از این تعداد، اداره کل راه و شهرسازی زمین مورد نیاز را به این بنیاد تحویل داده است.

  وی یادآوری کرد: بنیاد مسکن نیز برای تسریع در اجرای طرح نهضت ملی مسکن و کاهش مراجعات به ادارات مربوطه، مراحل مربوط به اخذ پروانه، طراحی نقشه، تاییدیه نظام مهندسی و اخذ تسهیلات را انجام می دهد.

  درادامه مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: این طرح در زمینی به مساحت ۹ هکتار در قالب سه بلوک ۱۰۰، ۱۰۸ و ۱۴۴ واحدی در ۱۲ طبقه سازه ای احداث می شود.

   

  دکترامیر بخشی زاده، با بیان اینکه میانگین متراژ هر واحد در این طرح حدود ۸۵ مترمربع است، افزود: کل زیربنای این طرح ۵۲ هزار و ۹۰۰ مترمربع بوده و نوع اسکلت آن بتن آرمه است.

   

  وی اظهار داشت: این طرح از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اجرا و تلاش می شود واحدهای مسکونی در مدت ۲ تا سه سال آینده تکمیل و به متقاضیان واجد شرایط طرح نهضت ملی مسکن در این شهر واگذار شود.

   

  بخشی زاده، با اشاره به اینکه حدود ۵۵ هزار و ۷۳۰ متقاضی مسکن در قالب طرح نهضت ملی در استان حائز شرایط شناخته شده اند، ادامه داد: عملیات اجرایی بیش از ۱۵ هزار واحد مسکونی آغاز شده است.

   

  وی یادآوری کرد: این استان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در کشور از رتبه ۱۹ به رتبه ۱۵ رسیده و در اکثر شهرهای استان زمین مورد نیاز برای اجرای این طرح تامین شده است اما در شهرستان سراب و شهر جدید شهریار با مشکل زمین مواجه هستیم.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز