• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ | کد خبر : 45214
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  اختصاص ۴۲ هزار میلیاردریال اعتبار برای اجرای طرحهای هادی روستایی درکشور
  دیبا:اختصاص ۴۲ هزار میلیاردریال اعتبار برای اجرای طرحهای هادی روستایی درکشور

  به گزارش دیباخبر به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی،رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: امسال ۴۲ هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح هادی در روستاهای کشور اختصاص یافته است.

  دکتراکبر نیکزاد در گفتگو با خبرگزاری صدا وسیما مرکز آذربایجان شرقی در ملکان افزود: اعتبار ملی طرح هادی روستایی امسال ۱۱ هزار میلیاردریال بود که مجلس شورای اسلامی ۳۱ هزار میلیاردریال به این رقم اضافه کرد.

  وی خاطرنشان کرد: بر اساس ضوابط بودجه ۸ درصد اعتبارات استانی نیز باید برای اجرای طرح هادی روستایی در نظر گرفته شود که امید است با این اعتبارات و همکاری دهیاران و مردم شاهد تحول در زمینه طرح هادی در روستاها باشیم.

  وی اضافه کرد: حدود ۲۰ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور داریم که همه آنها دارای طرح هادی مصوب است و در روستاهایی که افق طرح هادی آنها تمام شده است بازنگری این طرحها در برنامه بنیاد مسکن قرار دارد .

  رییس بنیاد مسکن کشور در خصوص مقاوم سازی مساکن روستایی هم گفت: در سال ۸۴ حدود ۷ درصد واحدهای مسکونی روستایی مقاوم بود که با ساخت سالانه حدود ۲۰۰ هزار واحد، هم اکنون ۵۰ درصد مساکن روستاها مقاوم سازی شده است.

  وی ادامه داد: تلاش می کنیم تا پایان سال ۱۴۱۰ همه خانه های روستایی مقاوم سازی و نوسازی شود.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز