• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ | کد خبر : 45166
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ۵۰ درصد واحدهای مسکونی کم دوام روستایی درکشورنوسازو مقاوم سازی شده است
  دیبا:۵۰ درصد واحدهای مسکونی کم دوام روستایی درکشورنوسازو مقاوم سازی شده است

  به گزارش دیباخبر به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی، رییس بنیاد مسکن کشوربا اشاه به اینکه نهضت مقاوم سازی مسکن روستایی از سال ۱۳۸۴ شروع شده است، گفت: تاکنون ۵۰ درصد مسکن روستاها مقاوم‌سازی شده است و تا پایان سال ۱۴۱۰ تمام واحدهای روستایی مقاوم سازی می‌شود.

   

  دکتر اکبر نیکزاد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در ملکان در خصوص تسهیلات ۲ میلیارد ریالی مقاوم سازی مسکن روستایی گفت: سازمان برنامه و بودجه در مورد سود بانکی این تسهیلات ایرادتی داشت که موضوع به رییس جمهور ارجاع شد و به زودی این تسهیلات برای مقاوم سازی مسکن روستایی اعطاء خواهد شد.

   

  وی با اشاره به زلزله های متعددی که در کشور روی می دهد، گفت: خانه های مقاوم سازی شده در برابر زلزله ها مقاوم بوده اند و آسیب چندانی ندیده اند چنانکه در زلزله اخیر هرمزگان، منازلی که مقاوم سازی شده بودند آسیبی ندیدند.

   

  وی با اشاره به اینکه امسال اعتبار ملی بنیاد مسکن ۱۱ هزار میلیارد ریال بود، گفت: مجلس نیز ۳۱ هزار میلیارد ریال به آن اضافه کرد و به ۴۲ هزار میلیارد ریال رسید.

   

  نیکزاد افزود: علاوه برآن ۸ درصد اعتبار استانی نیز باید برای اجرای طرح های هادی در نظر گرفته شود که امید است با این اعتبار و باهمکاری دهیاران و مردم روستاها شاهد تحول در زمینه طرح هادی در روستاها باشیم.

   

  از حدود ۵۰۰ میلیون واحد مسکن روستایی در کشور بیش از ۲ میلیون واحد غیرمقاوم است.

   

  بنیاد مسکن مقاوم سازی سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی را در برنامه دارد

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز