• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ | کد خبر : 45153
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  پروژه نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی در حال اجراست
  دیبا:پروژه نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی در حال اجراست

  به گزارش دیباخبر به نقل از بنیاد مسکن آذربایجان شرقی ،مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی گفت: در زمان کنونی ۷۰۰ پروژه مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر استان در حال اجراست.

   

  مهندس حجت اله سروری، در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر بر عهده بنیاد مسکن است، افزود: این پروژه ها با پیشرفت های فیزیکی پنج تا ۱۰۰ درصد در حال اجرا بوده به طوری که حدود ۱۸ واحد در مرحله تحویل و واگذاری به متقاضیان قرار دارد.

   

  وی با اظهار امیدواری برای رسیدن تعداد واحدهای آماده بهره برداری به حدود یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار واحد در سه ماه آینده، اظهار داشت: این طرح به ۲ روش گروه های ساخت و بنیاد ساخت اجرا و کار مردم توسط خود آنان و با پیگیری و نظارت این بنیاد انجام می شود.

   

  مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی گفت: در این طرح تهیه زمین توسط راه و شهرسازی انجام و تحویل بنیاد مسکن می شود و این بنیاد پس از گروه بندی و قرعه کشی زمین ها را برای ساخت در اختیار مردم قرار می دهد و تهیه نقشه ها، امور مربوط به نظام مهندسی و شهرداری و اخذ پروانه ساخت توسط بنیاد مسکن انجام می شود.

   

  سروری، با اشاره به اینکه بنیاد مسکن به عنوان ناظر و داور پروژه را هدایت می کند، ادامه داد: در ۵۷ شهر بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت استان حدود ۶۲ هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۱۲ هزار نفر واجد شرایط این طرح شناخته شدند.

   

  وی یادآوری کرد: در شهرهای مختلف استان پروژه ها شروع شده و در چند شهر مشکل زمین وجود داشت که در جلسه شورای مسکن استان در هفته گذشته تکلیف آن ها نیز مشخص و مقرر شد در این شهرها نیز زمین ها از سوی راه و شهرسازی در اختیار بنیاد مسکن قرار گیرد.

   

  مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی با تاکید بر استفاده از ظرفیت سازندگان بخش خصوصی در این طرح، گفت: افراد برای دریافت وام ۳۰۰ میلیون تومانی از بانک مسکن باید سپرده گذاری کنند در حالی که در این طرح سازندگان بخش خصوصی برای تولید مسکن می توانند با معرفی این بنیاد بدون سپرده و اوراق وام ۳۰۰ میلیون تومانی با بازپرداخت ۲۰ ساله اخذ کنند و به متقاضیان معرفی شده از سوی بنیاد مسکن واگذار کنند.

   

  سروری، با اشاره به اینکه سازندگان بخش خصوصی می توانند پول زمین را نیز از متقاضی دریافت کنند، ادامه داد: در این روش متقاضی صاحب عرصه و اعیان می شود در حالی که در طرح نهضت ملی مسکن متقاضی، مالک اعیان یا زیربنا بوده و عرصه و زمین به نام دولت است.

   

  وی از سازندگان بخش خصوصی خواست در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر با مشارکت در این طرح و با استفاده از این تسهیلات، زمینه را برای خانه دار شدن مردم فراهم کنند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز