• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ | کد خبر : 44906
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ۶۱ هزار نفر در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر آذربایجان‌شرقی برای مسکن ملی ثبت‌نام کردند
  دیبا:۶۱ هزار نفر در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر آذربایجان‌شرقی برای مسکن ملی ثبت‌نام کردند

  به گزارش دیبا خبر به نقل از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی ، مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ۶۱ شهر در استان وجود دارد، اما بنیاد متولی ساخت مسکن در ۵۷ شهر است، گفت: تاکنون ۶۱ هزار نفر در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت برای دریافت مسکن ملی ثبت نام کرده‌اند.

   

  حجت الله سروری با اشاره به اینکه شهرهای تبریز، مراغه، اهر و مرند دارای جمعیت بالای ۱۰۰ هزار نفر هستند، افزود: در راستای اجرای شعار دولت مبنی بر ساخت چهار میلیون واحد مسکن در چهار سال، ساخت واحدهای مسکونی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر به عهده بنیاد مسکن گذاشته شده است.

   

  وی با بیان اینکه در زمان کنونی شرایط ثبت نام کنندگان در این طرح در حال بررسی و پالایش است، اظهار داشت: تاکنون از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در این شهرها، ۹۷۰ نفر بیش از ۴۰ میلیون تومان واریز کرده اند.

   

  مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی گفت: در تعدادی از شهرهای استان زمین مورد نیاز برای اجرای این طرح از اداره کل راه و شهرسازی دریافت و برای واگذاری گروهی به متقاضیان، تفکیک شده است.

   

  سروری، با بیان اینکه مدل ساخت و ساز مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت استان، مردمی است، ادامه داد: در این مدل، بنیاد مسکن زمین مورد نیاز را از راه و شهرسازی، دریافت و برای تسریع در اجرای این طرح، اقدام به تفکیک زمین کرده و پس از تایید از سوی راه و شهرسازی و قرعه کشی در بین متقاضیان برای اجرا در اختیار آنان قرار می گیرد.

   

  وی همچنین با اشاره به روند اجرای طرح مسکن مهر در آذربایجان شرقی از سوی بنیاد مسکن یادآوری کرد: در سطح استان ۱۶ هزار و ۵۰۰ مسکن مهر از سوی این بنیاد اجرا و اکثر آن ها تحویل متقاضیان شده و فقط ۴۶۰ واحد از آن ها به علت نبود متقاضی و سایر مسایل در روند اجرا، نیمه تمام مانده است.

   

  سروری، افزود: این واحدها نیز بر اساس مصوبه شورای مسکن استان به طرح نهضت ملی مسکن منتقل شده اند که پس از تکمیل در اختیار متقاضیان قرار می گیرند.

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز